Krypto alternatíva k SoundCloudu – DSound

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Pokiaľ sa hráte s hudbou, či už na PC alebo brnkáte na akýkoľvek nástroj, môžete ju jednoducho predať. Prípadne ju dať zdarma a dúfať, že si vás niekto všimne a stanete sa populárnym. Mnoho interpretov je na SoundCloude, no pre krypto komunitu sa ale črtá aj iné riešenie.

DSound je decentralizovaná hudobná aplikácia

Môžete tu skladby počúvať, sťahovať či nahrávať. To je skvelá správa pre milovníkov hudby a ďalšou úžasnou vecou je to, že používa steem ako databázu. Takto navrhnutá aplikácia vám umožňuje získavať odmeny.

Užívateľ Steemitu pod pseudonymom @prc sa rozhodol pomôcť malým hudobníkom. Sám poznal krutú realitu, keď nahral hudbu na SoundCloud alebo YouTube a bola okamžite odstránená, kvôli údajnému porušeniu práv. DSound je teda decentralizovaný a užívatelia si tu môžu nahrávať čo chcú a čo sa komu páči bez toho, aby hudba prechádzala nejakým algoritmom kontroly alebo cenzúry.

Odkaz: https://dsound.audio/

Záver

Pre niekoho môže slúžiť ako nový zdroj hudby, väčšinu skladieb si jednoducho môžete vypočuť a stiahnuť. Niekto zase môže skúsiť speňažiť svoju tvorbu. Dokonalý ešte ale nie je, chýba hľadanie, nejaké možnosti triedenia a pod., ale to iste čoskoro pribudne. Ide o rannú fázu, kde môžete vybrať z 3 filtrov a potom už len scrollovať. Každopádne zaujímavý projekt, ktorý ešte preskúmame z blízka.

Ďalšie krypto alternatívy:

Krypto alternatívy k vyhľadávaču Google

Dve úspešné krypto-alternatívy k tvrdo cenzurovanému YouTubu

Preložené z originalú, ktorý pre kryptoamgazín napísal Dariusz.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.