Dnes večer tu máme veľa nových správ zo sveta kryptomien. O čo teda pôjde? V Nemecku má 40 bánk záujem o obchodovanie s kryptomenami, Binance pridáva podporu pre ruský rubeľ na ich peertopeer platformu a taliansky regulátor pre cenné papiere vypol šesť internetových stránok s devízami a dve stránky pre investovanie kryptomien.

V Nemecku má 40 bánk záujem o obchodovanie s kryptomenami

Niekoľko nemeckých bánk sa usiluje o to, aby regulačné orgány mohli pre svojich zákazníkov ponúkať služby obchodovania s digitálnymi aktívami. Dôvodom je, že nové právne predpisy  umožnili bankám rozšíriť svoje ponuky nad rámec tradičných cenných papierov, ako sú akcie a dlhopisy, o kryptomeny Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) a XRP.

Mohlo by vás zaujímať: Tone Vays trvá na svojej predikcii – Bitcoin za 4 000 $ do halvingu!

Všetci, ktorí sa zaujímajú o obchodovanie s kryptomenami, však musia svoj záujem u regulátora zaregistrovať najneskôr do konca marca. Objem žiadostí údajne prekonal očakávania ministerstva financií a aktuálne 4 desiatky bánk a spoločností, ktoré venujú tomuto rozširovaniu pozornosť.

Nemecko, Správy – V Nemecku má 40 bánk záujem o obchodovanie s kryptomenami – Binance pridáva podporu pre ruský rubeľ…

Binance pridáva podporu pre ruský rubeľ na ich peer-to-peer platformu

Binance pokračuje v rozširovaní svojich služieb. Burza totiž pridáva ruské rubľové páry pre svoju peertopeer obchodnú platformu. Platforma je dostupná prostredníctvom mobilnej aplikácie Binance pre systém iOS a Android. Používatelia si teraz môžu kúpiť a predať Tether, Bitcoin, Ethereum a Binance Coin za ruble s nulovými transakčnými poplatkami.

Binance P2P bola spustená v októbri 2019 s cieľom uľahčiť prístup ku kryptomenám po celom svete. Kým spočiatku slúžila iba čínskym používateľom platiacim v čínskych jüanoch,  neskôr sa táto platforma rozšírila o dong a teraz o ruský rubeľ. Obchodná platforma peertopeer je súčasťou snahy Binance rozšíriť ponuku svojich produktov. V januári burza oznámila program pre obchodníkov P2P, ktorý bude ponúkať konverzné služby podobným spôsobom ako LocalBitcoin.

Mohlo by vás zaujímať: Kryptomeny a blockchain MUSIA nahradiť banky – Neexistuje iná cesta! – Tu sú dôvody

Talianský regulátor pre cenné papiere vypol šesť internetových stránok s devízami a dve stránky pre investovanie kryptomien

Taliansky regulátor pre cenné papiere vypol šesť internetových stránok s devízami a dve stránky pre investovanie kryptomien. Komisia obvinila týchto 8 stránok z porušenia za poskytovanie nelegálnych obchodných produktov a služieb. Cieľom bola ochrana investorov, preto talianske úrady zaviedli reguláciu kryptomien na domácom trhu.

V zákone stojí, že akákoľvek transakcia zahŕňajúca výmenu kryptomien za fiat nemá byť zdaniteľná, ale zisk a straty z týchto transakcií by mali byť zdanené. Taliansky senátny výbor pre korporátne záležitosti sa tiež zaoberal legislatívou. Jeho cieľom je vytvoriť pokyn pre reguláciu všetkých finančných a IT firiem, aby svoje finančné transakcie regulovali prostredníctvom elektronických prostriedkov.

Čo čítať ďalej?

Akcie Tesly sú jednými z najnebezpečnejších – Obchodníci z Wall Street vysvetľujú prečo!

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of