Akcie spoločnosti Tesla (TSLA) sú jedny z najpopulárnejších akcií na svete, minimálne pokiaľ ide o rok 2020. Ceny v poslednom čase vyskočili natoľko vysoko, že sa im začali venovať aj tí najskúsenejší analytici na trhu. Koncom minulého roka mnoho ľudí začalo byť bullish čo sa týka akcií Tesly. Avšak niektorí si myslia, že tento rast je veľmi nebezpečný.

Akcie Tesly sú nebezpečné

Mark Tepper, generálny riaditeľ a prezident finančnej spoločnosti Strategic Wealth Partners, žiada investorov, aby boli opatrní. Podľa neho sú teraz akcie Tesly príliš nebezpečné na to, aby ich niekto chcel. Tepper v rozhovore pre CNBC nedávno uviedol:

„Sú to jedny z najnebezpečnejších akcií na svete. Nechcem ich vlastniť ani ich shortovať. Je to veľmi špekulatívne a rizikové. Spoločnosti s veľkým kapitálom by nemali obchodovať ako malé spoločnosti – jeden deň o 20% hore, ďalší o 20% dole.“

Tepper poukazuje na divoký pohyb Tesly z minulého týždňa. Až po najvyšší bod ceny stúpli až o 48%. O niekoľko dní neskôr sa rast zastavil a nasledovala korekcia smerom nadol až o 17%. Tento pokles bol výsledkom oznámenia spoločnosti Tesla o možnom odklade doručenia ich produktu z dôvodu prepuknutia koronavírusu v Číne.

Mohlo by vás zaujímať: Ktorá kryptomena je medzi investormi najobľúbenejšia? Výsledok vás (ne)prekvapí!

Počas tej istej konverzácie Matt Maley, hlavný marketingový stratég spoločnosti Miller Tabak tiež varuje pred týmito akciami. Akcie Tesly sú podľa neho silno prekúpené. Maley dodal, že aj keď nie je úplne bearish, očakáva, že tieto akcie čaká silná korekcia smerom dole. Toto jeho tvrdenie podporuje aj index relatívnej sily (RSI), ktorý sa pri týchto akciách Tesly nachádzal na vysokej hodnote 97. To je obrovské číslo, hlavne keď hranica prekúpenosti je už na čísle 70.

akcie tesly, Akcie Tesly sú jednými z najnebezpečnejších – Obchodníci z Wall Street vysvetľujú prečo!

Nie je to prvýkrát, čo niekto varuje o akciách Tesly. Minulý mesiac predniesol advokát a bývalý prezidentský kandidát Ralph Nader negatívnu predpoveď na akcie Tesly. Podľa neho je nárast cien spoločnosti príčinou bubliny na akciovom trhu.

Mohlo by vás zaujímať: Všetci čakajú veľký rast kryptomien – Je však vôbec možný? Tieto faktory musia byť splnené!

Je Tesla nový Bitcoin?

V roku 2017 cena BTC vyskočila takmer o 600% z 3000 USD na 20000 USD. Od polovice minulého roka sa zdá, že Tesla je na podobnej, hoci pomalšej trajektórii, ktorá presahuje 300%. Táto veľká volatilita je u však u BTC celkom bežná, no nie je bežná pri akciách ako napríklad Tesla. Keďže TSLA dosiahla maximum takmer 970 dolárov a klesla tesne nad 730 dolárov nové dno by sa mohlo nachádzať medzi 650 až 675 USD.

O podobnosti grafov Tesly a Bitcoinu sme vás informovali v tomto článku.

Čo čítať ďalej?

Oplatí sa ťažiť kryptomeny? Vďaka týmto grafickým kartám budete profitovať!

Zdroj:
coinspeaker.com

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of