[SPRÁVY] Štúdia: Ceny kryptomien ovplyvňuje nálada investorov – Verge pod útokom hackerov

BITmarkets BITmarkets

Štúdia: Ceny kryptomien ovplyvňuje hlavne nálada investorov – Verge opäť pod útokom hackerov – Cena ETH transakcií rastie kvôli dApps – MIT testuje LN – Bank of America má blockchainový patent – Londýnska mešita prijíma BTC – PayPal bude v budúcnosti podporovať platby v BTC – CEO ShapeShift: Kryptomeny nahradia fiat – Čína má TV kampaň proti kryptomenám – Ruská Duma schválila regulačný zákon pre kryptomeny – Taiwan má štátnu výskumnú skupinu pre blockchain

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.

Správa dňa

Výskum, zverejnený univerzitou vo Warwicku, dospel k záveru, že veľká časť cenových výkyvov, ktoré vidíme pri kryptomenách, súvisí skôr s tým, ako sa investori cítia, než so zložitou sériou faktorov, ktoré ovplyvňujú fiat meny. Výskum ale priznáva, že časť z veľkej volatility je spôsobená drastickými zmenami v objeme obchodovania, čo je v menších ekosystémoch normálne. Ceny sú tiež ovplyvňované vierou, ktorú majú ľudia v nové technológie a projekty spojené s kryptomenami. Cryptovest.com (v EN)

Kryptomeny a ICO

Verge (XVG) zaznamenal ďalší vážny útok, ktorý otriasol dôveryhodnosťou tejto kryptomeny. Podľa niektorých správ boli hackeri schopní využiť to, že po poslednom útoku nedošlo k riadnej náprave. Predčasne odčerpali 35 miliónov XVG. Cryptovest.com (v EN)

Písali sme tiež: Verge pod 51% útokom

Niekoľko decentralizovaných hier spôsobuje, že transakčné poplatky v sieti Ethereum rastú. Priemerné poplatky sa blížia sume 0,60 USD, čo je trojnásobný nárast poplatkov behom dvoch mesiacov. Bitcoinist.com (v EN)

Test, prevedený MIT, poskytuje vzácny pohľad na to, ako by mohol Bitcoin skutočne fungovať s pomocou škálovania. Prestížna americká univerzita predviedla prípad experimentálneho použitia siete Lightning Network. Ten ukazuje, ako by mohla byť sieť spojená s inteligentnými zmluvami (smart contracts), ktoré by nielen spracovávali milióny transakcií, ale robili by to s vyššou mierou komplexnosti. Coindesk.com (v EN)

Mohlo by vás tiež zaujímať: MIT: Ako by mohol byť Bitcoin zničený

Biznis

Podľa novo publikovanej správy získala Bank of America patent na spôsob, ako kontrolovať prístup k určitým aspektom siete, založenej na blochchainovej technológii. Coindesk.com (v EN)

Londýnska mešita je považovaná za prvú na svete, ktorá prijíma dary v BTC. Stalo sa tak iba mesiac po tom, čo islamský učenec prehlásil, že kryptomena je podľa práva šaría prípustná. Independent.co.uk (v EN)

John Rainey, finančný riaditeľ spoločnosti PayPal, informoval hlavné médiá, že spoločnosť môže v budúcnosti „rozhodne podporovať” Bitcoin. Ďalej sa vyjadril, že volatilita kryptomien bola dôvodom, prečo PayPal nevidel veľký záujem o prijímanie platieb v kryptomenách zo strany svojich obchodníkov. Bitcoinist.com (v EN)

O téme sme tiež písali: PayPal si chce patentovať systém rýchlych kryptoplatieb

Zatiaľ čo väčšina individuálnych investorov a nováčikov vníma obdobie výpredajov (ako je toto) negatívne, veľkí investori ho považujú za obdobie akumulácie a príležitosti. Erik Voorhees, generálny riaditeľ spoločnosti ShapeShift, zdôraznil, že fiat meny budú v budúcnosti nevyhnuteľne nahradené kryptomenami ako sú BTC a ETH. CCN.com (v EN)

Čína má ďalšiu TV kampaň proti kryptomenám. Kampaň sa sústredí na jedného fiktívneho investora do Bitcoinu, ktorý bol stratený už predtým, než Čína zaviedla svoj zákaz ICO. Podľa kampane vkladajú neinformovaní investori alebo nováčikovia všetky svoje vajíčka do jedného kryptokošíka s cieľom stať sa okamžitými milionármi, bez toho aby vzali do úvahy volatilitu trhu. Bitcoinist.com (v EN)

Ruská Duma schválila 22. mája v prvom čítaní nový zákon, upravujúci kryptomenový priemysel. Zákon definuje kryptomeny a tokeny ako majetok a stanovuje špecifikácie pre interakciu s technológiami kryptomien a blockchainu. Cointelegraph.com (v EN)

Taiwanskí zákonodarcovia vytvorili parlamentnú skupinu na podporu rozvoja priemyslu blockchainu. Nová taiwanská parlamentná skupina dúfa, že medzi taiwanskými politikmi dosiahne vzájomný konsenzus medzi stranami. Cieľom je dohoda na jasnom, „priateľskom” a priamočiarom regulačnom rámci pre sektor blockchainu a kryptomien. Cointelegraph.com (v EN)

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.