paypal

Služba PayPal hľadá spôsob, ako zvýšiť rýchlosť platieb prostredníctvom kryptomien. Vyplýva to z čerstvo podanej patentovej prihlášky.

Žiadosť o patent na „rýchly systém transakcií s virtuálnymi menami“, ktorá bola zverejnená 1. marca Úradom USA pre patenty a ochranné známky (USPTO), podrobne opisuje spôsob, ktorým sú súkromné kľúče – reťazce čísel a písmen, ktoré riadia a potvrdzujú vlastníctvo kryptomeny, na pozadí transakcie prenesené od kupujúceho predávajúcemu.

Sekundárne peňaženky

Cieľom konceptu navrhnutého spoločnosťou je skrátiť čas potrebný na prevod platieb medzi spotrebiteľom a obchodníkom, vynechaním procesu odosielania transakcie a čakania na zaradenie do ďalšieho bloku v sieti. Za týmto účelom spoločnosť PayPal navrhla spôsob, ako vytvoriť sekundárne peňaženky s vlastnými jedinečnými súkromnými kľúčmi pre kupujúcich a predávajúcich. Systém by potom mal byť schopný preniesť kľúče zodpovedajúce presnému množstvu akejkoľvek danej kryptomeny.

V žiadosti sa uvádza:

„Popisovaný systém a metódy prevedenia transakcií výrazne eliminujú čas, ktorý musí príjemca platby stráviť čakaním, aby sa uistil, že platba prebehla.“

Kontext

Je pozoruhodné, že žiadosť prichádza po tom, ako spoločnosť PayPal v roku 2014 oznámila spoluprácu s niekoľkými platobnými procesormi, umožňujúcimi obchodníkom prijímať platby v Bitcoine a iných kryptomenách.

Spoluzakladateľ spoločnosti PayPal Peter Thiel je tiež údajne silným investorom v oblasti kryptomien prostredníctvom spoločnosti Founders Fund.

Kryptoplatby s ochranou spotrebiteľa?

PayPal, ktorý je momentálne najpopulárnejším platobným procesorom, sa netají veľkým záujmom o virtuálne meny. Aplikácia týchto nových technológií v ich systéme by bola obrovským skokom v používaní kryptomien. Určite by tiež znamenala výrazný nárast ich hodnoty. A to nie len faktickej, ale aj celkového morálneho statusu. PayPal vystaval svoju popularitu na ochrane spotrebiteľa. Ak by rovnaký princíp dokázal preniesť do platieb s virtuálnymi menami, ich používanie a dôvera v takýto spôsob uhrádzania tovarov a služieb by sa pravdepodobne znásobili. Mnoho dôvodov na kritiku by tým stratilo opodstatnenie.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek zvončekom vľavo dole. Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri

Zdroj: https://www.coindesk.com/paypal-eyes-instant-crypto-payments-tech/

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance