[SPRÁVY] Mt. Gox pravdepodobne konečne vráti kryptomeny svojim používateľom • Ledger Nano S dostal oficiálny bezpečnostný certifikát

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Mt. Gox pravdepodobne konečne vráti kryptomeny svojim používateľom • Ledger Nano S dostal oficiálny bezpečnostný certifikát • Transakcia s objemom až 1 miliardy XLM po novinkách s IBM • Aké riešenia môže blockchain priniesť do sveta biznisu? • Top 3 spoločnosti založené na blockchaine, ktoré menia svet online hier

Mt. Gox pravdepodobne konečne vráti kryptomeny svojim používateľom

Neslávny koniec kryptomenovej burzy Mt. Gox, ktorá bola v roku 2014 hacknutá a vykradnutá, asi všetci poznáte. Používatelia prišli o 850 000 Bitcoinov (vtedy v hodnote zhruba 450 miliónov dolárov, dnes niekoľko miliárd). Aj keď odvtedy prešlo už 5 rokov, používatelia sa stále nedočkali takmer žiadnej spravodlivosti (jeden rok v base pre CEO Marka Karpelesa je naozaj málo). Postupne však pravdepodobne môže svitať na lepšie časy najmä preto, že nájdených 140 000 BTC a 150 000 BCH sa používateľom vráti už čoskoro. Nobuaki Kobayashi, osoba zodpovedná za vrátenie kryptomien, by sa mal v najbližších dňoch postarať o to, aby boli ukradnuté kryptomeny rozdistribuované na adresy používateľov.

Viac o burze Mt.Gox a vrátení peňazí tu: bitcoinist.com (v Aj)

Ledger Nano S dostal oficiálny bezpečnostný certifikát

Jedna z najnovších kryptomenových peňaženiek, Ledger Nano S, prednedávnom vyhlásila, že je prvou a jedinou kryptomenovou peňaženkou s oficiálnym certifikátom od francúzskej bezpečnostnej spoločnosti ANSSI. Národná Agentúra pre Bezpečnosť Informačných Systémov (ANSSI), je francúzska bezpečnostná spoločnosť v kybersektore, ktorá udelila certifikát kryptomenovej peňaženke Ledger Nano S. Tá sa pochválila a ihneď zverejnila tieto novinky prostredníctvom svojho Twitteru.

Ledger Nano S a skvelé novinky tejto peňaženky nájdete na tomto linku: crypto-reporter.com (v Aj)

Transakcia s objemom až 1 miliardy XLM po ohlásení noviniek s IBM

O zaujímavých novinkách o World Wire a uzavretej spolupráci medzi IBM a kryptomenou Stellar sme vás už informovali. Ihneď po týchto správach bolo možné na kryptomenových trhoch vidieť nevídaný úkaz. Medzi dvoma neznámymi peňaženkami bola presunutá až 1 miliarda XLM (celkom 1 000 000 311 XLM), v aktuálnej v hodnote takmer 115 miliónov dolárov. Zaujímavé je aj to, že v krátkom slede po prvej transakcii nasledovala ďalšia takmer v tej iste hodnote. Prečo k týmto transakciám došlo, je zatiaľ úplne neznáme.

Viac o obrovských XLM transakciách na tomto linku: u.today (v Aj)

Aké riešenie môže priniesť blockchain do sveta biznisu?

O využiteľnosti blockchain technológie bolo toho napísaného už viac ako dosť, a to nielen na našom portáli. Samozrejme, že je vhodné si stále pripomínať, ako môže táto technológia pomôcť nielen kryptomenám, ale aj iným odvetviam a sektorom. Napríklad do sveta biznisu by mohol priniesť transparentnosť, zníženie nákladov, ale aj dôveryhodnosť a bezpečnosť v systém. Pýtate sa ako? Odpoveď nájdete v zdroji pod touto správou.

Viac sa môžete dozvedieť v tomto Medium článku: medium.com (v Aj)

Top 3 spoločnosti založené na blockchaine, ktoré menia svet online hier

A ešte trochu viac o blockchaine a reálnom využití teraz nie v biznise, ale vo svete online hier. Enjin, Samsung a Unity. To sú mená spoločností, ktoré si naozaj robia zálusk na celý svet online hier. Kryptomena Enjin Coin (Enjin) má hneď niekoľko výborných správ a uzatvorených partnerstiev, ktoré naznačujú, že je tento nový projekt na dobrej ceste. Samsung, ako technologický gigant, má vstup do tohto sektora pochopiteľne najjednoduchší. Jeho značka, celosvetová sieť a skúsenosti mu dávajú poriadny náskok pred konkurenciou. Veľkú výhodu má aj spoločnosť Unity, ktorá je už teraz jedným z gigantov herného priemyslu. Či sa tejto platforme podarí preraziť v tom istom sektore aj prostredníctvom blockchainu, sa možno dozvieme v najbližších rokoch.

Enijn, Samsung, ale aj Unity a ďalšie informácie o blockchaine a svete online hier nájdete tu: newsbtc.com (v Aj)

Čo čítať ďalej?

Mining – Má to ešte vôbec význam?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.