[NÁVOD] Trezor T setup – Ako aktivovať váš nový Trezor T

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Kúpili ste si/Chcete si kúpiť nový Trezor T na bezpečné uchovávanie kryptomien ako Bitcoin, Ethereum, XRP, Litecoin… ale nie ste si istí, či si ho budete vedieť správne aktivovať? V tomto článku nájdete detailný návod na Trezor T setup. Krok po kroku vás prevedieme celým procesom.

Veľmi podobne funguje aj aktivácia zariadenia Trezor One. Môžete pokojne použiť tento návod.

Zvažujete kúpu Trezoru? Navštívte našu stránku venovanú tomuto produktu.

Trezor Bridge

1. Pripojte váš Trezor k počítaču. Počítač môže fungovať na systéme, Windows, Mac OS alebo Linux. Následne choďte na stránku trezor.io/start a zvoľte typ zariadenia.

0 trezor setup navod2. Následne si musíte stiahnuť softvér, pomocou ktorého sa budete pripájať na vašu peňaženku. Po stiahnutí Trezor Bridge nainštalujte na váš počítač.

3. Až vám vyskočí kontextové okno s nápisom „Please disconnect TREZOR” tak odpojte Trezor od počítača.

Trezor Bridge nie je klasická oknová aplikácia. Ak ju otvoríte, nečakajte, že sa vám niečo zobrazí. Po nainštalovaní tohto programu budete ďalej komunikovať s vaším Trezorom cez adresu wallet/trezor.io (základná peňaženka), prípadne beta-wallet/trezor.io (viac funkcií, ale nemusia byť 100 % odladené).

Inštalácia firmvéru

Všetky zariadenia Trezor sa predávajú bez firmvéru. Musíte si ho teda v rámci aktivácie stiahnuť a nainštalovať. Dôvodom je, že ľudia často aktualizácie softvéru ignorujú a firma Satoshi Labs takto docielila, že každý nový zákazník vždy dostane ten najnovší a najlepší firmvér.

1. Pripojte vaše zariadenie a kliknite na tlačidlo „Install firmware”. Na displeji Trezoru by sa mala objaviť takáto obrazovka. Zároveň môžete progres sledovať aj na počítači.

trezor t firmware installationVytvorenie peňaženky

Po nainštalovaní firmvéru si konečne môžete vytvoriť vašu kryptomenú peňaženku! Ak už nejaký Trezor máte a chcete použiť peňaženku z neho, túto sekciu a sekciu „zálohovanie peňaženky” preskočte.

1. Teraz by sa vám na počítači mala zobraziť stránka, ktorá vyzerá asi takto. Zároveň sa zmení aj obrazovka na vašom Trezore. Kliknite na tlačidlo „Create new”.

trezor t2. Následne musíte aj na Trezore potvrdiť, že chcete vytvoriť novú peňaženku.

trezor t creating wallet

Zálohovanie peňaženky

1. Skvelé! Peňaženka je hotová! Teraz je načase zálohovať si seed. Pomocou tohto seedu si v prípade straty zariadenia môžete peňaženku obnoviť a o vaše kryptomeny neprídete.

trezor t backup

Trezor T seed je vo forme 12 slov ktoré si môžete opísať na kartičku (nájdete ju v krabičke) alebo nejaký papier. Tento papier si následne bezpečne uschovajte. Seed nikomu neukazujte a NIKDY si ho neuchovávajte v elektronickej forme (text, fotografia, video) v počítači, mobile, tablete, cloude…

Absolútne tým zničíte bezpečnosť, ktorú vám peňaženka Trezor T poskytuje.

2. Nakoniec musíte potvrdiť, že ste si seed odpísali a máte ho správne. Trezor vás požiada, aby ste doň spätne zadali náhodné slová.

trezor tPIN-kód

1. Teraz je na rade vytvorenie PIN-kódu. Vymyslite si silný PIN, rozhodne nepoužite 0000 ani 1234! Nepoužívajte ani dátumy alebo čísla, ktoré sú s vami nejakým spôsobom spojené. V ideálnom prípade si vymyslite úplne náhodné číslo (napr. žrebovaním).

trezor t pin kod2. Následne PIN-kód zadajte do Trezoru.

HOTOVO!!!

A máte HOTOVO. Teraz môžete bez obáv používať váš Trezor.

Pre ďalšie návody a články o Trezore T navštívte túto stránku.

Čo čítať ďalej?

[UNBOXING] Trezor T – Príslušenstvo a bezpečnostné prvky

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.