[Správy] Kraken bude podporovať iba Bitcoin ABC • Ethereum Constantinopole hard fork môže prísť už v januári…

Novinky Prinášame vám najnovšie správy
Prinášame vám najnovšie správy. Zdroj: shutterstock.com/Tero Vesalainen
BITmarkets BITmarkets

Kryptoburza Kraken sa pripravuje na Bitcoin Cash hard fork • Ethereum Constantinopole hard fork môže prísť už v januári • Bitmain žaluje hackera za údajnú krádež 5,5 milióna dolárov • 20 % Britov verí, že Bitcoin raz bude prijatý mainstreemom • BMG Pool vyťažil najväčší blok v sieti Bitcoin Cash • John McAfee: Bitcoin za 1 milión dolárov je konzervatívna predpoveď •

Kryptoburza Kraken sa pripravuje na Bitcoin Cash hard fork

Hard fork kryptomeny Bitcoin Cash nastane už o štyri dni, 15. novembra 2018 okolo 15:40 nášho času. Kontroverznou súčasťou hard forku je možnosť, že po ňom môže vzniknúť viac reťazcov. Kryptoburza Kraken vydala na svojom blogu stanovisko, že bude podporovať iba Bitcoin ABC. Tým pádom oficiálne potvrdila, že v čase forku nebude podporovať žiadne alternatívne reťazce.

Čo sa obchodovania v deň forku týka, burza upozorňuje, že vklady a výbery Bitcoinu Cash budú pozastavené približne 60 minút pred hard forkom.

Viac sa dočítate tu: blog.kraken.com (v angličtine).

Ethereum Constantinopole hard fork môže prísť už v januári

Po viacerých odkladoch to vyzerá tak, že Ethereum Constantinopole hard fork by mohol byť zrealizovaný v druhej polovici januára 2019. Navrhovanú inováciu, ktorá prináša päť spätne kompatibilných vylepšení blockchainu, totiž sprevádzalo počas testovacej fázy viacero problémov. Zmienená aktualizácia by zároveň mala zmeniť aj odmeňovanie za vyťaženie bloku. Z aktuálnej hodnoty 3 ETH sa zníži na 2 ETH za každý blok. Detailnejší pohľad na celú problematiku si môžete prečítať v našom článku tu.

https://twitter.com/5chdn/status/1060909136991391745

Viac sa dočítate tu: unhashed.com (v angličtine).

Bitmain žaluje hackera za údajnú krádež 5,5 milióna dolárov

Čínsky ťažobný gigant Bitmain obvinil anonymného hackera za údajnú krádež kryptomien v hodnote 5,5 milióna dolárov. Tá sa mala odohrať ešte v apríli tohto roku, pričom aktíva mali byť odcudzené z účtu na kryptoburze Binance. Podľa súdneho dokumentu sa mal hacker zmocniť spomenutého účtu, ukradnúť približne 617 Bitcoinov a použiť ich na nákup kryptomeny Decentraland (MANA) za účelom umelého navýšenia ceny.

Viac sa dočítate tu: cointelegraph.com (v angličtine).

20 % Britov verí, že Bitcoin raz bude prijatý mainstreemom

YouGov, analytická spoločnosť, ktorá zbiera a vyhodnocuje dáta pre rôzne odvetvia priemyslu a vlády, spravila v Británii prieskum verejnej mienky o Bitcoine. Z výsledkov vyplynulo, že až 93 % zúčastnených respondentov poznalo Bitcoin. Na druhej strane, len 4 % sa vyjadrili, že dobre rozumejú jeho princípom fungovania.

Zaujímavosťou je, že až 20 % opýtaných je presvedčených, že Bitcoin raz bude používaný v rovnakej miere, ako dnes ľudia využívajú hotovosť alebo platobné karty.

Viac sa dočítate tu: ccn.com (v angličtine).

BMG Pool vyťažil najväčší blok v sieti Bitcoin Cash

BMG Pool, ťažobný pool, ktorý patrí výskumnej a analytickej spoločnosti nChain Group, vyťažil najväčší blok v histórii siete Bitcoin Cash. K danému rekordu prišlo vyťažením bloku číslo 556034. Jeho veľkosť dosiahla 31997.624 kB (31.99 MB), pričom obsahoval 166-tisíc transakcií.

BMG Pool tak prekonal svoje doterajšie maximum, čo sa veľkosti vyťaženého bloku týka. Druhý najväčší blok, ktorý vyťažili 4. septembra tohto roku, mal totiž veľkosť 23,15 MB a jeho konfirmáciou sa potvrdilo viac ako 97-tisíc prevodov.

Viac sa dočítate tu: koinalert.com (v angličtine).

John McAfee: Bitcoin za 1 milión dolárov je konzervatívna predpoveď

Na záver ešte chvíľka nedeľnej poézie v podaní videa, ktoré zachytáva rozhovor s Johnom McAfeem. V ňom sa okrem iného vyjadril aj k svojej dávnejšej predikcii, v ktorej predpovedá cenu Bitcoinu v roku 2020 na úrovni jedného milióna dolárov. Aj napriek tomu, že „McAfee Dick Line“, teda graf sledujúci naplnenie jeho predpovede, zaostáva o 72 %, považuje McAfee svoj odhad za konzervatívny.

Viac sa dočítate tu: ethereumworldnews.com (v angličtine).

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.