[PREHĽAD TRHU] Bitcoin Cash klesá napriek očakávanému hard-forku! – zvyšok trhu stagnuje

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Kryptomena Bitcoin Cash robí tento mesiac skutočné divy. Behom niekoľkých dní sme boli svedkami prudkého rastu o cca 50 % a následného pádu. Momentálne sa tento coin obchoduje za ~530 $ a je dosť možné, že korekčný pohyb dosiahne hladinu 510 $, kde sa nachádza silný support.

BCH/USD - Bitfinex

BCH/USD – Bitfinex

Podľa Technických Analýz, ktoré pre web Trading11 pripravil René, sa Bcash nachádza v zostupnom kanále, ktorý by mal čoskoro preraziť a opäť zaútočiť na rezistenčné pásmo (červená).

Čas sa však kráti! Forkovať sa bude už 15.11. Teda o necelé štyri dni a po tejto udalosti už s veľkou pravdepodobnosťou žiadne ďalšie veľké pumpy neuvidíme. Vychádzame pritom z  predpokladu, že veľkí HODLeri Bitcoin Cash tokenov používajú fork ako zámienku na vytvorenie hypu a zvýšenie ceny coinu. V konečnom dôsledku však nakoniec dôjde k veľkému výpredaju.

Z technického hľadiska teraz Bcash drží na uzde rezistenčné pásmo v intervale 600 – 660 $ a iba jeho prekonaním sa nám otvorí cesta k ďalšiemu rastu.

Trh s kryptomenami naďalej stagnuje

Zvyšok trhu však prevažne stagnuje, resp. sa drží vo veľmi miernom uptrende, takže takéto výstrelky sú málo pravdepodobné. Bcash sa takmer určite nedostane cez spomínanú kľúčovú oblasť a v nasledujúcich týždňoch by mohol otestovať 400 $.

Každopádne, nejakú menšiu pumpu v najbližších dňoch (pred forkom) očakávame. Bude zaujímavé sledovať, ako Bcash zareaguje na samotný fork. Ak sa traderi riadia podľa starého známeho pravidla – “Buy the rumor, sell the news” – tak budeme po 15.12 svedkami slušného prepadu. Ak chcete viac informácií o samotnom forku, kliknite na tento odkaz.

Čo sa týka zvyšku trhu, v súčasnosti všetko viac-menej stagnuje. I keď, volatilita sa pomaly zvyšuje. Už to nie je také zlé ako v októbri. Ether narástol o 1,5 %, XRP o 8 %. Bcash klesol o 6 %, Stellar predviedol slušný 12 % rast… Stále to však nie je ono a v najbližších týždňoch by sa volatilita mala ešte zvýšiť.

Čo čítať ďalej?

10.11.18 Technická analýza BCH/USD – Do hard forku zbývá už jen 5 dní