Tvrdý boj ASIC výrobcov – Bitmain, Bitfury a Ebang predstavujú svoje novinky

BITmarkets BITmarkets

Aj napriek pretrvávajúcemu downtredu, v ktorom sa kryptomeny nachádzajú takmer od začiatku tohto roku, výrobcovia zariadení určených na ich ťažbu nezaháľajú. V posledných dňoch sme boli svedkami predstavenia zaujímavých noviniek. Postarali sa o to lídri danej oblasti – Bitmain, Bitfury aj Ebang.

Bitfury Clarke – nový ASIC miner od Bitfury

Bitfury, jedna z popredných spoločností v oblasti ťažobného biznisu predstavila svoj nový ASIC miner – Bitfury Clarke. Podľa oficiálnej tlačovej správy je optimalizovaný na ťažbu Bitcoinu (BTC). Vďaka starostlivému vyladeniu zariadenia tak dostanú jeho majitelia výborný pomer ceny a kvality. Podľa výrobcu dosahuje 14nm Bitfury Clarke ASIC hashrate až 120 GH/s.

Bitfury zároveň sľubuje, že svojim zákazníkom ponúkne konzultačné služby a profesionálnu zákaznícku podporu, čím sa chce predovšetkým odlíšiť od svojich konkurentov.

Nový čip BM1391 od Bitmainu

Len deň po tom, čo Bitfury predstavil svoj Bitfury Clarke, Bitmain predstavil svoj nový 7nm čip, ktorý má byť výkonnejší a zároveň aj úspornejší oproti predchádzajúcim modelom. Nový čip BM1391, ktorý bude súčasťou nadchádzajúcej rady Antminerov tohto výrobcu, predstavil generálny riaditeľ a spoluzakladateľ Bitmainu, Jihan Wu, na podujatí Digital Mining Summit, ktoré sa konalo minulý týždeň v Tbilisi.

Bitmain tvrdí, že BM1391 využíva pokrokovú technológiu výroby polovodičov označovanú ako 7nm FinFET, vďaka ktorej budú ich zariadenia optimalizované pre čo najlepšiu energetickú účinnosť.

Mohlo by vás zaujímať: Čínska chatovacia služba WeChat zablokovala účty Bitmainu a niekoľkým kryptoanalytikom

Nezaháľa ani Ebang

Na vyššie zmienenom summite, kde svoju novinku predstavil Bitmain, sa prezentoval aj jeho konkurent, Ebang. Táto spoločnosť, ktorá rovnako patrí do užšej špičky najväčších svetových výrobcov ASIC zariadení, predstavila novú generáciu svojej vlajkovej rady produktov. Tá disponuje modernizovaným 10nm čipom, ktorý prináša významný posun v oblasti energetickej efektívnosti.

Nové ASIC zariadenia budú podľa výrobcu dosahovať nasledovný hashrate: Ebit Miner E11 – 30TH/s, E11+ – 37TH/s a E11++ až 44TH/s. Všetky uvedené modely by sa mali dostať do predaja už v blízkej budúcnosti.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Záver

Aj napriek tomu, že ani jeden z výrobcov zatiaľ nezverejnil ceny, je pravdepodobné, že si nebudú konkurovať len technickými špecifikáciami svojich výrobkov, ale aj ich cenovkami. Ostatne, konkurencia v tomto segmente je pomerne veľká a netreba zabúdať ani na ďalších výrobcov ako GMO, Pangolin, Innosilicon, Bitewei či Canaan.

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
cryptoinsider.com
ccn.com
ethereumworldnews.com

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.