Spravy.
Spravy. Zdroj: shutterstock.com/IgorKyrlytsya

Euroázijská asociácia blockchainových firiem plánuje zažalovať giganty Google, Facebook a Twitter kvôli zákazu reklám – Lightning Network má v počte uzlov už navrch nad BCH – Prieskum: 80% ICO sú podvody a iba 8% sa podarilo dostať na burzu – Buterin propaguje poplatky za „prenájom“ siete – Úradník FEDu varuje pred investíciami do kryptomien – Čínska centrálna banka implementovala blockchain – Zdanenie príjmu z krpytomien je na Slovensku takmer dvojnásobné oproti ČR – Kryptoburza Arbitrade zaplatila za zlaté odliatky rúk Nelsona Mandelu 10 miliónov dolárov v BTC

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísala Denisa.

Správa dňa

Ruská asociácia pre kryptomeny a blockchain (RACIB) spolu so sesterskými asociáciami v Číne a v Južnej Kóree plánuje podať žalobu proti spoločnostiam Google, Facebook, Twitter a Yandex, kvôli zákazu reklamy týkajúcej sa počiatočných ponúk mincí (ICO) a kryptomien. Podľa prezidenta RACIB Jurija Pripachkina bude žaloba podaná na americký súd prostredníctvom novovytvoreného orgánu s názvom Eurasian Blockchain Association (EBA). Povedal tiež, že bude vytvorený kryptofond, kam môžu všetci prispieť. Cryptovest.com (v EN)

Mohlo by vás tiež zaujímať: Google zakazuje reklamy na ICO a kryptomeny

Kryptomeny a ICO

Štatistiky ukazujú, že Lightning Network už získal mierne vedenie nad BCH, pokiaľ ide o celkový počet uzlov (nodes) v ich sieťach. Dáta ukazujú, že v súčasnej dobe existuje 1347 Lightning network uzlov. Pre porovnanie uvádzame, že Bitcoin Cash disponuje 1286 uzlami. Thenextweb.com (v EN)

Spoločnosť Satis Group LLC s využitím verejne dostupných zdrojov klasifikovala počiatočné ponuky mincí (ICO) s trhovou kapitalizáciou najmenej 50 miliónov USD podľa kvality, podľa vývoja ICO z white paperu, podľa fundraisingu, až po prípadné online obchodovanie. Došla k záveru, že 80% ICO sú podvody a iba 8% sa podarilo dostať až k obchodovaniu na burze. Bitcoin.com (v EN)

Vitalik Buterin prišiel vo svojom blogu s koncepciou, ktorou sa pokúša riešiť problém neustáleho nárastu dát v sieti. Jeho koncepcia sa točí okolo takzvaných „poplatkov za prenájom“, kedy by uživatelia boli požiadaní, aby zaplatili za využitie siete na základe toho, ako dlho by chceli, aby ich dáta zostali prístupné v blockchaine. Coindesk.com (v EN)

Regulácie

Raphale Bostic, Prezident Federálnej rezervnej banky v Atlante potrebuje iba dve slová, aby vyslovil svoj názor na investovanie do Bitcoinu a ďalších kryptomien: „Nerob to!“ Bostic je prvý úradník Federálneho rezervného úradu, ktorý vydáva medvedie komentáre ku kryptomenám. CCN.com (v EN)

Čínska centrálna banka zverejnila informáciu o prvej implementácii Blockchainu vo forme BlockPain Registry Open Platform (BROP). Cointelegraph.com (v EN)

Mohlo by vás tiež zaujímať: Štátne kryptomeny alebo fiat prezlečený za krypto?

Biznis

Miloslav Marcinčin, člen prezídia Slovenskej komory daňových poradcov oznámil, že sadzba dane z príjmu z kryptomien je na Slovensku pomerne vysoká. Ide o 19 až 25 % v závislosti na sadzbe dane z príjmu. „Narozdiel od nás majú naši českí susedia skoro dvakrát nižšiu sadzbu v hodnote 15 %,“ tvrdí odborník. Tiež dodáva, že základ dane nie je jednotne charakterizovaný rezortom financií. Sputniknews.com (v CZ)

Kanadská kryptoburza Arbitrade zaplatila za zlaté odliatky rúk Nelsona Mandelu celkom neuveriteľných 10 miliónov dolárov. Platba bude prevedená výhradne v Bitcoinoch. BTC.com (v EN)

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance