[Správy] Čína hodnotila kryptomeny – Bitcoin až na 19. mieste • Honkongská burza BTCC zatvára svoj mining pool …

BITmarkets BITmarkets

Čína vydala ďalšie hodnotenie kryptomien – Bitcoin až na 19. mieste • Binance je najväčšou kryptoburzou na svete • Hongkonská burza BTCC zatvára svoj mining pool • Bitmain spustí do predaja ASIC so 7nm čipom • 11 predpovedí ceny Bitcoinu v infografike

Čína vydala ďalšie hodnotenie kryptomien – Bitcoin až na 19. mieste

Čínska vládna organizácia China Electronic Development Industry (CCID) zverejnila v poradí už svoje šieste ratingové hodnotenie kryptomien. Tak ako aj v predošlých prípadoch, znovu skúmala ich prínos v oblasti technológie, využiteľnosti a inovácie. Na prvom mieste sa opäť udržal EOS, nasledovaný projektmi Ethereum a BitShares. Prvé dve priečky tvorcovia rebríčka komentovali slovami:

„V súčasnosti sú EOS a Ethereum nepochybne preferovanými platformami pre vývoj decentralizovaných aplikácií (dApps) na celom svete, pričom EOS vykazuje silnejšiu dynamiku. Dostupné údaje ukazujú, že vývojári dApps v sieti EOS sú aktívni a prírastky nových používateľov sú veľké.”

EOS teda naďalej tomuto rebríčku kraľuje, pričom tentokrát nazbieral body hlavne z oblasti technológie. V porovnaní s Bitcoinom, ktorý sa umiestnil až na 19. mieste, ich získal v tejto kategórii viac ako dvojnásobok. V súvislosti s predchádzajúcim indexom sa najviac vpred posunuli Ripple, NULS, IOTA a Nebulas. Vďačia za to prevažne bodom nazbieraným v oblasti inovácií.

Viac sa dočítate tu: coingape.com (v angličtine).

Binance je najväčšou kryptoburzou na svete

Blockchain Transparency Institute vydal rebríček kryptobúrz, v ktorom sa zameriaval na objem zrealizovaných obchodov, množstvo klientov aktívnych za posledných 24 hodín, ako aj ich celkový počet. Vo viacerých aspektoch zvíťazila kryptoburza Binance. Najmarkantnejší náskok pred druhou burzou v poradí, OKEx, získala v počte denných web klientov – 160 000 verzus 30 000 v prospech Binance.

Zaujímavým údajom je aj počet zaregistrovaných používateľov, podľa ktorého by sa Binance zaradila na druhé miesto. Predbehla by ju kryptoburza Coinbase s viac ako 421 000 registrovanými účtami.

Viac sa dočítate tu: ccn.com (v angličtine).

Hongkonská burza BTCC zatvára svoj mining pool

Hongkonská burza BTCC, ktorá je na trhu od roku 2011, oznámila zatvorenie svojho ťažobného poolu – BTCC Pool Limited. Podľa vyjadrení predstaviteľov BTCC ukončí pool, ktorý fungoval približne štyri roky, svoju činnosť k 30. novembru 2018. K vypnutiu serverov dôjde pritom už dva týždne pred týmto dátumom. Krok vedúci k ukončeniu činnosti nasleduje len niekoľko mesiacov po tom, čo BTCC Pool predbežne súhlasil s predajom 49 % vlastného imania spoločnosti Value Convergence Holdings.

Viac sa dočítate tu: coindesk.com (v angličtine).

Bitmain spustí predaj ASICu so 7nm čipom

Koncom septembra sme vás v tomto článku informovali, že Bitmain predstavil nový 7nm čip, ktorý má byť výkonnejší a zároveň aj úspornejší oproti predchádzajúcim modelom. Ten mal byť dostupný v novej modelovej rade Antminerov, teda ASIC zariadeniach slúžiacich na ťažbu kryptomien. Podľa priloženého tweetu budú nové Antminery S15 a T15 s vyššie zmieneným čipom dostupné k objednaniu od štvrtku 8.11.2018.

Viac sa dočítate tu: cointelegraph.com (v angličtine).

11 predpovedí ceny Bitcoinu v infografike

Na záver vám prinášame ešte jednu prehľadne spracovanú infografiku. Stránky marketwatch.com zozbierali 11 predikcií vývoja ceny Bitcoinu od známych osobností a influencerov z oblasti krypta. Ak si odmyslíme extrémny bullish postoj Johna McAfeeho, tak v strednodobom horizonte môžeme vidieť viacero predpovedí ceny 250-tisíc USD za 1 BTC. Takúto víziu majú konkrétne páni Jameson Loop, Tim Draper, Trace Mayer a čiastočne aj Ali Mizani Oskuei.

Viac sa dočítate tu: marketwatch.com (v angličtine).

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.