Burza Okex ide upratovať – delistuje až 42 kryptomenových párov

BITmarkets BITmarkets

Tento rok nepriniesol zatiaľ také profity ako ten minulý. A to ani zďaleka. Veľké straty na percentách z ATH si odniesli takmer všetky kryptomeny. Na najstratovejšie kryptomeny sme sa pozreli v tomto článku. Tieto straty však majú za následok oveľa viac než len pár „červených čísiel.” Burzy postupne musia delistovať oveľa viac kryptomien, ako delistovali v minulom roku. Až 42 párov bude čoskoro delistovaných aj z burzy Okex.

Okex bude upratovať

Hladným dôvodom pre delistovanie má byť nízka likvidita a rovnako chabý objem transakcií. To si burza ako Okex nemôže dovoliť. Po Binance je totižto druhou burzou s najväčším denným objemom. Za posledných 24 hodín bol objem transakcií na tejto burze až 470 miliónov dolárov. Andy Cheung, jeden z najvyšších predstaviteľov burzy Okex, sa na adresu delistovaných kryptomien vyjadril nasledovne:

„Byť zalistovaný na burze nie je všetko. Kryptomeny musia vykazovať výborné výsledky aj potom, čo ich zalistujeme. To je kľúčom k úspechu. Burza Okex má v pláne trochu ,poupratovať’. Naším cieľom je zaistiť to najlepšie prostredie pre úspešné projekty a pre našich používateľov.”

Kryptomenová burza Okex aktuálne ponúka obchodovanie až s 400 rôznymi kryptomenami a tokenmi. Cheung si však myslí, že delistovanie týchto kryptomien burze pomôže a je nevyhnutné.

„Musíme priznať, že sme od týchto kryptomien očakávali viac. Práve preto musíme začať konať a takéto projekty odstrániť.”

O čistky na burze Okex sa postaral medvedí rok

Nie je to tak dávno, čo táto burza musela delistovať až 28 kryptomenových párov. Stalo sa tak iba pár mesiacov potom, čo sa všetky tieto kryptomenové páry dostali pod „hranicu delistovania.” Medzi kryptomenami, ktorých páry budú odstránené, sa nachádzajú projekty ako Naga, Prochain, Ipchain alebo Travel. Tieto projekty budú mať delistované páry s BTC, USDT alebo ETH. Projekty, ktoré budú z danej burzy odstránené úplne, sú Realchain, Viuly, Monetha, Read alebo Iconomi.

Napríklad, taký projekt Iconomi začína mať poriadny problém. Tento projekt bude totižto delistovaný aj z burzy Kraken. Dôvodom je, že aj na tejto burze má problém s likviditou a objemom transakcií, ktorý je veľmi nízky. Kryptomena Read je delistovaná úplne z iného dôvodu. Burza Okex sa vyjadrila, že tím tejto kryptomeny požiadal o delistovanie z burzy sám.

Záver

Táto správa od burzy Okex by sa dala vnímať aj ako pozitívna, ale aj ako negatívna. Pozitívom je, že sa na burzách nedržia kryptomeny nasilu. Poukazuje to na fakt, že sa kryptomenové burzy ako Okex snažia mať na poriadku ponuku svojich tokenov. Negatívom však je, že musí prísť k takýmto krokom. Rok 2018 nám zatiaľ priniesol viac negatívnych ako pozitívnych správ. A delistovanie nikdy nepodporuje dobré meno kryptomien, ktorých sa to týka. Preto môžeme len dúfať, že do budúcnosti bude ich popularita, likvidita a denný objem transakcií len narastať.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Zdroj:
news.bitcoin.com

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.