Konflikt na Ukrajine a Bitcoin
Konflikt na Ukrajine a Bitcoin, zdroj: shutterstock.com/sameer madhukar chogale

Aj počas konfliktu na Ukrajine sme na trhu zaznamenali príliv veľkých hráčov. V súčasnosti je dokonca cena Bitcoinu ešte vyššie, ako pred vstupom ruskej armády na Ukrajinu. Bitcoin po krátkodobom poklese útočí znovu na hodnoty, na ktorých bol v polovičke tohto mesiaca.

Veľkí hráči nakúpili Bitcoin na burze Binance

Počas včerajších večerných hodín Bitcoin zaznamenal nezvyčajne silnú bullish aktivitu veľkých hráčov. Cena sa v priebehu niekoľkých minút pohla z 36 000 USD na 40 000 USD, čo predstavuje 10-percentný pohyb hore. Počas tohto pohybu na burze Binance boli zaznamenané nezvyčajne veľké objemy zo strany veľkých hráčov, ktorí jedine mohli stáť za týmto cenovým pohybom. Druhým dôvodom môže byť reakcia na svetovú ekonomiku, keďže včera sa lídri najväčších krajín sveta dohodli na veľkých sankciách voči Rusku.

Pohyby na burze Binance
Pohyby na burze Binance. Zdroj: binance.com

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Aký cenový vývoj očakávať?

Je zjavné, že geopolitická situácia na Ukrajine výrazne vplýva na všetky trhy vrátane Bitcoinu. Najviac záleží od krokov Vladimíra Putina a od dĺžky vojny. Lepší variant, ktorý môžeme čakať, je, že Putin splní svoje „ciele“ a opusti  Ukrajinu do niekoľkých dní. Horší variant je, keď vojna bude trvať niekoľko mesiacov až prepukne do globálnej vojny, ktorú trhy môžu znášať rovnako ako v čase druhej svetovej, a teda poklesom. O scenároch, kam cena môže spadnúť, sme písali v tomto článku: Toto je najviac medvedí scenár pre Bitcoin – kde až môže spadnúť?

Graf Bitcoinu počas vojny
Graf Bitcoinu počas vojny. Zdroj: tradingview.com

Prečítaj si aj: Toto sú požiadavky Putina a reakcia NATO. Existuje diplomatické východisko?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
2 Komentáre
najstaršie
najnovšie Najviac hodnotené
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
kkk
kkk
3 mesiacov dozadu

Ake su teda pri terajsej situacii moznosti ? odkial sa moze cena odrazit a co moze prerazit ? a kde v tychto pripadoch moze ist ?