Legendárny investor Michael Burry sa pridáva ku kritike: „FED s infláciou nič neurobí!“

Kategorie: Ekonomika, Udalosti
Legendárny investor Michael Burry sa pridáva ku kritike: „FED s infláciou nič neurobí!“
Legendárny investor Michael Burry sa pridáva ku kritike: „FED s infláciou nič neurobí!“Zdroj: https://www.shutterstock.com/Cinemato

Michael Burry, manažér hedžového fondu, známy predpovedaním finančnej krízy v roku 2008, hovorí, že Federálny rezervný systém (FED), nemá v úmysle bojovať proti neustále rastúcej inflácii.

Michael Burry to nevidí najlepšie!

Michael Burry je slávny investor a zakladateľ investičnej firmy Scion Asset Management. Je známy najmä tým, že je prvým investorom, ktorý predvídal a profitoval z hypotekárnej krízy v USA, ku ktorej došlo v rokoch 2007 až 2010. Je taktiež zobrazený vo filme „The Big Short“.

Mohlo by ťa zaujímať: Veľký brat sa pozerá! – FED začal oficiálne hovoriť o implementácii digitálneho dolára!

Burry sa koncom pracovného týždňa podelil so svojimi myšlienkami o súčasnej americkej ekonomike, inflácii a zvyšovaní úrokových sadzieb.

Burry vo štvrtok napísal:

FED nemá v najmenšom úmysle bojovať proti inflácii. Sú stále bohatší a bohatší, je to korporácia, ktorá sa správa ako všetky ostatné korporácie, ide im len o zisky.“

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Kritika ide z viacerých strán!

To isté je s kvantitatívnym uvoľňovaním. FED neustále vytvára nové peniaze, takže môže ísť na pomoc a financovať fiškálny vklad,“ dodal Burry.

Pripomíname, že inflácia v Spojených štátoch vyskočila v marci na 40-ročné maximum, a to konkrétne na 8,5 %. Podľa údajov zverejnených tento týždeň inflácia nevykazovala žiadne známky zvrátenia. Mnoho ľudí sa však domnieva, že inflácia je oveľa vyššia ako uvádzané číslo.

Kryptomenový kritik a milovník zlata Peter Schiff vo štvrtok taktiež uviedol:

Podľa marcovej správy spotrebiteľské ceny medziročne vzrástli o 8,5 %. Spotrebiteľské ceny sa skladajú z cien, ktoré platíme za veci, ktoré sa dovážajú, a z vecí, ktoré si sami vyrábame. Dovozné ceny v marci medziročne vzrástli o 12,5 % a vývozné ceny o 18,8 %. To je priemerný nárast o 15,65 %!“

Jedna pozitívna správa tu však je. Jeden z guvernérov Federálneho rezervného systému Christopher Waller verí, že inflácia už vyvrcholila v marci. Osobne to vidí tak, že „sme si už prešli vrcholom a ceny by sa ďalej nemali zvyšovať a začne sa to pomaličky vracať.“

Čítaj ďalej: [Rozhovor] Daniel Fekete: Burza Binance ponúka jednoduchý a lacný nákup Bitcoinu pre začiatočníka