Kryptomena týždňa: THORChain – kryptomena, ktorá môže radikálne zmeniť sektor DeFi!
Kryptomena týždňa: THORChain – kryptomena, ktorá môže radikálne zmeniť sektor DeFi! Zdroj: https://www.shutterstock.com/Muhammed AKAN

Dnešnou kryptomenou, ktorú si krátko predstavíme, je projekt THORChain (RUNE). O čo ide a prečo možno projekt nazvať jedným z najprogresívnejších a najodvážnejších projektov, ktorý môže upútať pozornosť širšej kryptomenovej komunity?

Čo je THORChain?

THORCHain je decentralizovaný protokol likvidity, ktorý používateľom umožňuje jednoducho vymieňať kryptomenové aktíva naprieč celým radom blockchainov bez toho, aby v tomto procese stratili plnú správu nad svojimi aktívami. S THORChainom môžu používatelia jednoducho vymeniť jedno aktívum za druhé bez povolenia, bez tretej strany a bez toho, aby sa museli spoliehať na knihy objednávok, aby získali likviditu.

Zámerom projektu je vytvoriť decentralizovanú burzu na spôsob klasických kryptomenových búrz, len s tým rozdielom, že bude plne decentralizovaná. Ide o veľmi progresívnu myšlienku, ktorá vznikla už pri zrode idey o slobodnom a nikým kontrolovanom používaní kryptomien. THORChain bol financovaný prostredníctvom počiatočnej ponuky DEX (IDO), ktorá bola spustená prostredníctvom Binance DEX v júli 2019. Jeho hlavná sieť bola pôvodne spustená v januári 2021.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: Podľa halvingovej analýzy Bitcoin dosiahne absolútne dno na zóne 24 000 $

V roku 2022 by mal byť spustený DEX Valhalla, ktorý umožní swapovanie kryptomien v rámci rozličných blockchainov. Od tohto projektu sú veľké očakávania a možno predpokladať, že sa to aj prejaví významne na cene. Prečo?

Kryptomena týždňa: RUNE/USD. 1D.
Kryptomena týždňa: RUNE/USD. 1D. Zdroj: Tradingview

THORChain rastie

RUNE je v súčasnosti na 44. mieste v rebríčku kryptomien podľa trhovej kapitalizácie. Záujem o kryptomenu rastie, ako ukazujú nasledujúce fakty: TVL spoločnosti THORChain dosiahlo historické maximum (ATH) vo výške 1 miliardy USD, pričom vo svojich fondoch likvidity má takmer 500 miliónov USD; Celkový objem swapov dosiahol v marci ATH 2 miliardy USD a predpokladá sa, že v apríli vytvoril nový rekord vďaka popularite kryptomien LUNA a UST; za menej ako tri týždne po integrácii blockchainu Terra sa vo fondoch likvidity nahromadilo 90 miliónov dolárov v UST a LUNA s priemerným APY 44 % a 18 % od spustenia.

Tento nárast svedčí o tom, že vylepšenia siete THORChain sú pozorne sledované veľrybami. RUNE sa v čase písania článku obchoduje za 6,325. Od svojho ATH je token vzdialený 70 %. V prípade poklesu Bitcoinu je potrebné sledovať supporty v oblasti od 5,50 až 3,30.

Čítaj ďalej: Graf na dnes: 4 malé projekty s vysokým potenciálom zisku až do 800 %

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre