Sieť Avalanche
Sieť Avalanche. Zdroj: Shutterstock, karnoff

Protokol Avalanche patrí s určitosťou medzi najvýkonnejšie siete, ktoré patria do sektoru DeFi. Spoločnosť napreduje, čoho dôkazom je aj vytvorenie fondu v hodnote 200 miliónov dolárov. Hlavným cieľom je získať nových a špičkových vývojárov.

Prečítaj si tiež: Cardano chystá ďalšie masívne aktualizácie – predstavil ich Charles Hoskinson

Avalanche podporuje inovácie

Fond bol predstavený nadáciou Avalanche Foundation. Blizzard, ako bol fond pomenovaný, prinesie do siete 200 miliónov dolárov. Cieľ je teda jasný, podpora rastu a inovácií v sieti Avalanche. Zdroje budú v prvotnej fázy investované do vývoja projektov, ktoré sú zamerané na DeFi aplikácie a NFT tokeny.

Tak ako už bolo spomenuté, AVAX je kvalitná sieť, ktorá bola spustená v septembri 2020. Protokol aktuálne obsahuje až 320 projektov vrátane kráľa stablecoinov Tether (USDT), populárneho DEX SushiSwap a taktiež ChainLink.

Hlavnými podporovateľmi fondu Blizzard sú spoločnosti ako Ava Labs, Polychain Capital, Three Arrows Capital, Dragonfly a ďalší.

Mohlo by ťa zaujímať: Klient burzy Coinbase prišiel v dôsledku hackerského útoku o 200 BTC – burza doteraz mlčí

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Prezident Ava Labs John Wu uviedol:

„Blizzard vstupuje do komunity Avalanche v kľúčovom momente, keď si tento prílev používateľov a aktivít vyžaduje neustále inovácie v oblasti nových aplikácií a využitia platformy.“

AVAX je aktuálne piata najväčšia sieť s celkovou uzamknutou hodnotou 8,5 miliardy USD. Za zmienku stojí nárast TVL (Total Value Locked, celkovo uzamknutá hodnota) o 2 624 % od augusta.

AVAX/BUSD
AVAX/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

V čase písania tohto článku sa token AVAX obchodoval na úrovni 65,42 USD.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre