Sieť Avalanche
Sieť Avalanche. Zdroj: Shutterstock, karnoff

Protokol Avalanche patrí s určitosťou medzi najvýkonnejšie siete, ktoré patria do sektoru DeFi. Spoločnosť napreduje, čoho dôkazom je aj vytvorenie fondu v hodnote 200 miliónov dolárov. Hlavným cieľom je získať nových a špičkových vývojárov.

Prečítaj si tiež: Cardano chystá ďalšie masívne aktualizácie – predstavil ich Charles Hoskinson

Avalanche podporuje inovácie

Fond bol predstavený nadáciou Avalanche Foundation. Blizzard, ako bol fond pomenovaný, prinesie do siete 200 miliónov dolárov. Cieľ je teda jasný, podpora rastu a inovácií v sieti Avalanche. Zdroje budú v prvotnej fázy investované do vývoja projektov, ktoré sú zamerané na DeFi aplikácie a NFT tokeny.

Tak ako už bolo spomenuté, AVAX je kvalitná sieť, ktorá bola spustená v septembri 2020. Protokol aktuálne obsahuje až 320 projektov vrátane kráľa stablecoinov Tether (USDT), populárneho DEX SushiSwap a taktiež ChainLink.

Hlavnými podporovateľmi fondu Blizzard sú spoločnosti ako Ava Labs, Polychain Capital, Three Arrows Capital, Dragonfly a ďalší.

Mohlo by ťa zaujímať: Klient burzy Coinbase prišiel v dôsledku hackerského útoku o 200 BTC – burza doteraz mlčí

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Prezident Ava Labs John Wu uviedol:

„Blizzard vstupuje do komunity Avalanche v kľúčovom momente, keď si tento prílev používateľov a aktivít vyžaduje neustále inovácie v oblasti nových aplikácií a využitia platformy.“

AVAX je aktuálne piata najväčšia sieť s celkovou uzamknutou hodnotou 8,5 miliardy USD. Za zmienku stojí nárast TVL (Total Value Locked, celkovo uzamknutá hodnota) o 2 624 % od augusta.

AVAX/BUSD
AVAX/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

V čase písania tohto článku sa token AVAX obchodoval na úrovni 65,42 USD.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre