Obchodná stratégia
Obchodná stratégia. Zdroj: Shutterstock, insta_photos

V tomto článku sa spoločne pozrieme na veľmi zaujímavú stratégiu, ktorá dokáže investorom priniesť naozaj šialenú návratnosť. Sám som bol naozaj prekvapený, keď som sa o tejto obchodnej stratégii dozvedel viac. A uznajte, ak vám niekto povie, že existuje stratégia, ktorá dokáže premeniť 100 USD na 36 205 USD v priebehu 10 mesiacov, zrejme mu nebudete veriť.

Môže ťa zaujímať: Bitcoin sa dostal na dôležitý support – Prípadný break out môže spustiť výpredaj!

Reálna stratégia, či fake?

Hneď na úvod je potrebné dodať, že síce naozaj ide o obchodnú stratégiu, no nedokážete ju skopírovať. Nedokáže to nikto. Ani človek, ani bot, proste je to nereálne. Prečo to teda píšem? Je to myšlienkový experiment. A každý skúsený trader zrejme bude vedieť, čo to znamená.

Ak ju teda nemôže skopírovať ani bot, ani človek v reálnom čase, znamená to, že je nepoužiteľná? Nie! V skutočnosti je to skvelý spôsob preukázateľnosti, že jednoduchá stratégia môže naozaj fungovať pre obchodníkov v reálnom živote.

Buy 80, Sell 12 hours

Na základe spolupráce spoločnosti Cointelegraph Markets Pro a dátovej firmy The TIE vzniklo tzv. skóre VORTECS™. V jednoduchosti ide o algoritmus, ktorý dokáže definovať aktuálne vlastnosti daného obchodného aktíva, čiže či má kryptomena býčí alebo medvedí charakter v aktuálnom čase.

Skóre VORTECS™ v podstate vychádza z historických údajov a celej histórie danej kryptomeny. Následne hľadá také podmienky, ktoré sa podobajú tým, ktoré sa aktuálne odohrávajú na danom projekte. Čo všetko? Tak napríklad objemy obchodovania, cenové akcie, sociálne médiá, objem tweetov a podobne. A všetky tieto spomenuté faktory následne algoritmus spracúva do konečného skóre. Samozrejme, čím je skóre vyššie, tým je charakter viac naklonený býkom. Veľmi nízke skóre je zase medvedie.

Poďme teda k samotnej stratégii, ktorá je v podnadpise. V podstate dochádza k nákupu takého aktíva, ktoré prekročí skóre 80, čiže má silný býčí charakter. Následne sa aktívum po 12 hodinách predá.

Prečítaj si aj: Shiba Inu (SHIB) vystrelila na viac ako 45 % za dva dni a dosiahla nové historické maximum!

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Uveďme si teda príklad:

Kryptomena SOL má aktuálne hodnotu 80 a je v podstate jedinou kryptomenou, ktorá má takéto skóre. Algoritmus teda 100 % svojho portfólia rozloží do SOL. Ak by však token BNB prekročil v tom istom čase hodnotu 80, algoritmus pri následnej hodinovej rebalancii alokuje polovicu pozície do BNB.

Prečo to nemôžete robiť aj vy?

Je to jednoduché. Každý z nás potrebuje spánok. Inak by sme nedokázali prežiť. Táto stratégia však potrebuje pracovať 24 hodín denne, každý jeden deň a to viac ako 10 mesiacov.

Algoritmus jednoducho nakupuje a predáva za aktuálnu cenu. Už len z hľadiska poplatkov na burzách, by vás to zlikvidovalo.

Mohlo by ťa zaujímať: Akcie Robinhoodu čaká veľký výpredaj a môže za to Dogecoin – tvrdí analytik JPMorgan

Aká je teda výpovedná hodnota?

Je teda algoritmus VORTECS™ správny? Dokáže nám pomôcť? Určite áno. Z viacerých testov je jasné, že akonáhle skóre stúpa, zvyšuje sa aj cena aktíva.

Existujú však aj ďalšie veľmi podobné stratégie, ktoré nemusia byť až také náročné a nereálne. V najbližších riadkoch si ich predstavíme aj so ziskom, ktorý vedia vygenerovať.

Buy 80, Sell 24 hours – Pre túto stratégiu je reálny zisk 13 099 %.

Buy 90, Sell 168 hours – zisk 4 544 %.

Buy 80, Sell 80 hours – zisk 14 862 %

Skóre VORTECS™ teda s veľkou pravdepodobnosťou funguje správne. Dá sa jasne preukázať, že historické podmienky obchodovania s kryptomenami, môžu byť veľmi užitočným nástrojom pre porovnanie s aktuálnym stavom aktíva.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre