DOGE vs. SHIB
DOGE vs. SHIB. Zdroj: Google

To, čo sa odohráva na trhu s kryptomenami za posledných 24 hodín, je absolútna šialenosť, ktorú si dokázal predstaviť len málokto z nás. Psí token, ktorý v podstate nemá žiadny významnejší fundament, totálne vyžiera všetky altcoiny a dokonca aj Bitcoin. Shiba Inu prepisuje históriu.

Mohlo by ťa zaujímať: Schyľuje sa k veľkej udalosti – regulačné úrady v USA chcú bankám povoliť prijať Bitcoin!

Shiba Inu vs. Dogecoin

Psie meme coiny patria medzi najpopulárnejšie tokeny na trhu. Objemy, ktoré sa v nich točia, sú za posledné obdobie mnohonásobne vyššie, ako v prípade BTC, či ETH. Ako je to možné? Čo majú spoločné SHIB a DOGE a v čom sú naopak, tieto projekty odlišné?

Do tejto problematiky sa oprel aj výkonný redaktor agentúry Bloomberg, Joe Weisenthal. Ten vysvetlil, prečo je jeden z týchto tokenov populárnejší ako druhý a v čom vidí hlavné rozdiely. SHIB má podľa Weisenthala dve veľké výhody:

  • Pokročilejšia technológia vďaka vybudovaniu tokenu v sieti ETH.
  • Token SHIB je omnoho lacnejší.

Shiba je jednoducho viac, než len meme coin. Aj keď sa možno zo začiatku zdá, že token v podstate neponúka nič iné, len logo Shiba Inu, táto kryptomena disponuje decentralizovanou burzou ShibaSwap, ktorá dýcha konkurencii na chrbát.

Prečítaj si tiež: Avalanche výrazne posilňuje ekosystém – zapája jedinečný stablecoin!

Burza Binance je aktuálne najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

A čo DOGE? Ten už má zrejme krásne časy za sebou. So sieťou sa nedeje nič podstatné. Iba sa jednoducho čaká na to, kedy konečne Elon Musk niečo pridá na twitter. Ale ani tento počin už nemá žiadnu váhu.

„Možno sa stále domnievate, že je to iba hlúpy vtip a že existujú omnoho serióznejšie kryptomeny, ktorým by sme mali venovať našu pozornosť. Možno to tak aj je. Jeden známy, ktorý je v podstate dlhodobým hodlerom, mi povedal, že ľudia budú vždy nenávidieť niečo, čo nie je seriózne. Pozrite sa napríklad na marvelovky. Stále sú tu ľudia, ktorí tie filmy nenávidia aj napriek tomu, že zarábajú milióny.”

A to, čo Weisenthal predpovedal, sa nakoniec stalo skutočnosťou. Shiba Inu dokázala DOGE dobehnúť a pohltiť.