Banky a Bitcoin
Banky a Bitcoin. Zdroj: Shutterstock, WEIBEL Christophe

Po schválení ETF sa schyľuje k ďalšiemu významnému kroku amerických úradov? Regulátori začínajú zvažovať, ako by umožnili bankám držať Bitcoin.

Mohlo by ťa zaujímať: Binance je terčom kritiky pre nedávny pád BTC na 8 000 USD – kto ponesie zodpovednosť?

Banky a Bitcoin?

Zdá sa, že kryptomeny pomaly ale isto otvárajú dvere, ktoré smerujú do mainstreamu. Agentúra Reuters prišla s prelomovou informáciou, ktorá môže výrazne prehovoriť do diania na trhu. Predsedníčka federálnej korporácie pre poistenie vkladov Jelena McWilliamsová oznámila, že regulačné orgány pracujú na možnostiach, ktoré by bankám a klientom umožnili držať Bitcoin a ďalšie digitálne aktíva. Samozrejme, hlavným cieľom nebude len umožnenie týchto krokov, ale aj udržanie sa v rámci regulačných zákonov.

Regulačné orgány chcú bankám poskytnúť jasný plán, ako postupovať pri nákupe a následnom držaní BTC.

Čo ak to prejde?

Myslím si, že ak sa úradom podarí presadiť tento krok, budeme svedkami masového prijatia kryptomien po celom svete. USA je veľmoc, ktorá jednoducho diktuje trendy. Čiže je vysoko pravdepodobné, že sa časom pridajú aj ďalšie krajiny. V prípade schválenia sa miliónom ľuďom otvorí brána do sveta kryptomien prostredníctvom štandardných bánk.

„Myslím si, že musíme umožniť bankám pôsobiť v krypto priestore, pričom musíme primerane riadiť tento stav a zmierňovať riziká. Ak túto činnosť nezavedieme v bankách, bude sa rozvíjať mimo nich a regulačné orgány nebudú mať šancu ich regulovať,“ uviedla McWilliamsová.

Prečítaj si tiež: NÁZOR – Poučka „investuj, čo môžeš stratiť“, je nezmysel – radšej investuj prezieravo

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Krok ako riadiť kryptomeny?

Treba sa však na danú problematiku pozrieť aj z druhej strany. Ak úrady povolia bankám prijať BTC, budú mať omnoho jednoduchšiu cestu k totálnej regulácii kryptomien.

„V súčasnosti sa vo svete kryptomien nachádza viac ako 100 000 klientov. Banky musia nájsť cestu, aby mohli tieto aktíva spravovať. V určitom okamihu budeme riešiť, ako a za akých okolností budú banky kryptomeny držať vo svojej súvahe. Problémom však môže byť volatilita, ktorá je silná dokonca aj na dennej báze. Musíme teda rozhodnúť, ako s týmito aktívami budeme zaobchádzať.“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre