Protokol Avalanche
Protokol Avalanche. Zdroj: Shutterstock, karnoff

Protokol Avalanche jednoznačne patrí medzi najväčšie prekvapenia sektoru DeFi v roku 2021. Teraz prichádza s ďalšou zaujímavou novinkou. Do sieti integruje spoločnosť Ampleforth.

Mohlo by ťa zaujímať: Tesla zrejme znovu obnoví podporu platieb v kryptomenách – uvádza to štvrťročná správa pre SEC

Avalanche prichádza s upgradom

Spoločnosť Ampleforth oficiálne prichádza do siete Avalanche. Táto správa bola oznámená 26. októbra. Čo prinesie táto spolupráca? Token AMPL, ktorý pochádza zo siete ETH, bude využívaný na denomináciu stabilných kontraktov v protokole AVAX.

Ampleforth je v podstate jedinečný stablecoin a priama konkurencia stablecoinom, ktoré sú kryté americkým dolárom. Token AMPL je však úplne odlišný. Algoritmy tohto zaujímavého protokolu jednoducho premieňajú volatilitu cien na volatilitu ponuky. Čo to však znamená? Zatiaľ čo sa cena AMPL cyklicky pohybuje na úrovni 1 USD, počet tokenov v peňaženke hodlera sa navyšuje, alebo naopak znižuje. Všetko je to samozrejme ovplyvnené pohybom siete. V konečnom dôsledku je teda AMPL omnoho decentralizovanejší ako štandardné stablecoiny.

Prečítaj si tiež: Mastercard plánuje čoskoro umožniť obchodníkom prijímať platby za bitcoiny!

Burza Binance je aktuálne najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

Spoluprácu s protokolom Avalanche opísal aj Evan Kuo, generálny riaditeľ spoločnosti Fragments Inc:

„Je iróniou, že ekosystém DeFi sa v súčasnosti tak veľmi spolieha na centralizované stablecoiny, pokiaľ ide o likviditu a požičiavanie kolaterálu. Vzhľadom na meniace sa regulačné prostredie je pre DeFi dôležité mať finančný stavebný prvok, ktorý je decentralizovaný, necenzurovateľný a má určitý aspekt predvídateľnosti alebo stability ceny.“

Pre Avalanche je to naozaj veľmi významný krok, ktorý sa s veľkou pravdepodobnosťou odzrkadlí aj na cene tokenu AVAX. Ekosystéme prvej vrstvy prežívajú veľký boom. Podľa celkovej trhovej kapitalizácie sa token AVAX aktuálne nachádza na 13. mieste.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre