Návod na burzu Bybit – recenzia, poplatky a futures

Plus Návod na burzu Bybit a Bybit recenzia
Návod na burzu Bybit a Bybit recenzia. Zdroj: Shutterstock.com/Barilo_Picture
BITmarkets BITmarkets

Bybit sa zaraďuje medzi menej známe kryptomenové burzy. Podľa rebríčku stránky Coinmarketcap ale dosahuje 12. miesto v rámci porovnania všetkých búrz. Platforma má jednu z najlepších sietí, ktorá údajne zvládne až 100 000 transakcií za sekundu. V mnohých ohľadoch pripomína obchodná platforma burzy konkurenciu burze Binance. V tomto článku sa pozrieme na Bybit návod a zároveň obsahom článku je aj Bybit recenzia.

Bybit bol založený v marci 2018 a je jednou z najrýchlejšie rastúcich búrz s kryptomenami s viac ako 3 miliónmi registrovaných používateľov. Burza sa snaží poskytovať profesionálne, inteligentné, intuitívne a inovatívne online obchodovanie a cloud mining pre maloobchodných a inštitucionálnych klientov na celom svete. Spoločnosť sa zaviazala vytvárať spravodlivé, transparentné a efektívne výmenné prostredie a ponúka 24/7 viacjazyčnú zákaznícku podporu s cieľom poskytnúť pomoc. Český a slovenský jazyk tu však budete hľadať márne.

Vytvorením účtu cez náš link získaš doživotnú zľavu na poplatkoch.

»»»Chcem začať obchodovať na Bybite«««

Sponzorovaný obsah

Podporované kryptomeny

Spotové produkty v súčasnosti ponúkané na platforme Bybit zahŕňajú trh USDT voči:

 • BTC, ETH, BIT, AAVE, ADA, AXS, BCH, CHZ, COMP, DYDX, DOGE, DOT, EOS, ETC, ICP, KLAY, KSM, LINK, LTC, páry MANA, MKR, UNI, SUSHI, XLM, XTZ, XRP a YFI ako aj páry voči BTC, ETH a XRP.

Derivátové produkty, ktoré sú v súčasnosti ponúkané na platforme Bybit, zahŕňajú:

 • inverzné perpetuálne kontrakty: BTCUSD, ETHUSD, DOTUSD, EOSUSD a XRPUSD
 • lineárne perpetuálne kontrakty: BTCUSDT, ETHUSDT, AAVEUSDT, ADAUSDT, ALGOUSDT, AXSUDDT, BCHUSDT, BUSDT, BCHUSDT, BUSDT COMPUSDT, DOGEUSDT, DOTUSDT, EOSUSDT, ETCUSDT, FILUSDT, FTMUSDT, LINKUSDT, LTCUSDT, MATICUSDT, SOLUSDT, SUSHIUSDT, THETAUSDT, TRXUSDT, UNIUSDT, XEMUSDT, XRPUSDT, XLMUSDT a XRPUSDT, XLMUSDT, XTZUSDT
 • inverzné futures kontrakty: BTCUSD a ETHUSD
 • Produkty ByFi Center: ETH Cloud Mining, CRV/USDT pool likvidity DeFi Mining a ETH/USDT Dual Asset Mining na Uniswap V3.

Registrácia účtu

Burza v mnohých ohľadoch pripomína konkurenciu, avšak čo sa týka samotnej registrácie účtu, tak týmto sa odlišuje. Registrovať sa viete na tomto odkaze – https://www.bybit.com/en-US/register. Následne stačí, keď kliknete vpravo hore na tlačidlo Sign up. Jediné čo potrebujete urobiť je zadať vašu e-mailovú adresu a heslo. 

Registrácia účtu Bybit. Zdroj: Bybit

Registrácia účtu Bybit. Zdroj: Bybit

Neuvádzate teda žiadne osobné údaje, čo sa značne odlišuje od konkurencie. Aj burza Bybit disponuje dvojfaktorovým overením, a to prostredníctvom SMS alebo mobilnou aplikáciou.

Len čo si vytvoríte nový účet, burza sa vás opýta, či nie ste rezidentom z nasledujúceho zoznamu krajín, ktorý ukazuje obrázok.

Rezidencie. Zdroj: Bybit

Rezidencie. Zdroj: Bybit

Stačí kliknúť, že nie ste rezidentom jednej z týchto krajín a následne budete presmerovaný na verifikovanie vašej e-mailovej schránky. Na e-mail vám bude zaslaný 6-miestny kód, ktorý je potrebné prepísať. Posledný krok, ktorý urobíte, je, že si vyberiete na akom leveli sa nachádzate.

Registrovanie účtu. Zdroj: Bybit

Registrovanie účtu. Zdroj: Bybit

Vytvorením účtu cez náš link získaš doživotnú zľavu na poplatkoch.

»»»Chcem začať obchodovať na Bybite«««

Sponzorovaný obsah

Vklad na účet

Burza neprijíma platby vo fiat mene, iba v kryptomenách. To môže byť obmedzujúce hlavne pre nováčikov, ktorí ešte nedisponujú kryptomenami. To isté dokonca platí aj pre výbery. Na burze však môžete obchodovať niekoľko mien aj voči americkému doláru, ale pre výber je nutné kontrakty predať späť za kryptomenu. Na prvý pohľad to vyzerá ako negatívum, no skutočnosť, že burza Bybit nepodporuje vklad ani výber vo fiat mene, má za výsledok, že verifikácia KYC nie je povinná.

Predtým, ako si vysvetlíme postup vkladania a vyberania peňazí na burzu, ukážeme si jednotlivé peňaženky, ktorými viete disponovať. Do tejto sekcie sa dostanete cez Assets vpravo hore. Základné peňaženky sú:

 • Spotová peňaženka
 • Derivátová peňaženka
Peňaženky na burze. Zdroj: Bybit

Peňaženky na burze. Zdroj: Bybit

Spotová peňaženka

Spotová peňaženka poskytuje kupón 50 dolárov na prvý vklad do 48 hodín po registrácii, v prípade, že vkladáte najmenej 0,05 BTC alebo kupón 10 dolárov po uplynutí 48 hodín od registrácie. Pri kryptomenách máte napravo možnosť:

 • Deposit – vkladanie kryptomeny na peňaženku.
 • Withdraw – vyberanie kryptomeny z peňaženky, ktoré je však dostupné až keď máte zaregistrovaný e-mail a nastavené dvojfaktorové overenie cez Google Authenticator.
 • Transfer – slúži na presúvanie kryptomeny medzi jednotlivými peňaženkami.
 • Trade – ide o obchodovanie jednotlivých kryptomien, ktorému sa však budeme venovať v ďalšej kapitole.

Derivátová peňaženka

Do derivátovej peňaženke viete vkladať kryptomeny BTC, USDT, ETH, EOS, XRP a DOT. Pri každej kryptomene máte na výber:

 • Deposit – vkladanie kryptomeny do peňaženky.
 • Transfer – slúži na presúvanie kryptomeny medzi jednotlivými peňaženkami.
 • Exchange – výmena kryptomeny za inú.

Rozhranie obchodnej platformy Bybit

Teraz sa pozrieme na rozhranie obchodnej platformy burzy, ktorá pripomína konkurenčnú burzu Binance. Nasledujúci obrázok poskytuje lepší vizuálny obraz o jednotlivých sekciách obchodnej platformy.

Rozhranie platformy. Zdroj: Bybit

Rozhranie platformy. Zdroj: Bybit

 1. Hlavička – V hlavičke obchodnej platformy sa viete prekliknúť medzi jednotlivými obchodmi medzi spotovou a derivátovou burzou a mnoho ďalších možnosti. Napravo v hlavičke si taktiež viete prezerať vaše aktíva a stav na vašich peňaženkách. Okrem toho si tu viete prispôsobovať váš profil a jeho nastavenia.
 2. Menový pár – v tejto sekcii si viete zvoliť konkrétny menový pár, ktorý sa chystáte zobchodovať. Vidíte tu taktiež cenovú zmenu a objem obchodovania.
 3. Graf – v tejto časti obchodnej platformy sa nachádza samotný graf, ktorý disponuje mnohými možnosťami prispôsobenia.
 4. Order book – kniha objednávok je zoznam pokynov, ktoré burza používa na zaznamenanie záujmu kupujúcich a predávajúcich o konkrétnu kryptomenu.
 5. Obchody – v tejto časti sa nachádzajú jednotlivé obchody, ktoré boli nedávno zrealizované v určitom objeme a v určitom čase.
 6. Zadávanie objednávok – V tejto časti obchodnej platformy sa nachádza zadávanie objednávok. Základné objednávky, ktoré burza ponúka, sú Limit, Market a Conditional.
 7. Objednávky – v tejto sekcii sa nachádzajú vaše zrealizované objednávky a taktiež otvorené objednávky.
 8. Aktíva – v poslednej časti obchodného rozhrania sa nachádzajú vaše aktíva a ich množstvo, s ktorým môžete disponovať.

Limit – Bybit návod

Prvý typ objednávky, ktorú poskytuje burza Bybit, je obchodovanie Limit. Predávame a nakupujeme prostredníctvom limitnej ceny, ktorá sa líši od trhovej ceny. Trhová cena je cena, ktorá je aktuálna v danú sekundu. Z toho vyplýva, že vaša limitná objednávka bude zaradená do knihy objednávok na rozdiel od okamžitého spracovania.

Kým sa nenájde protistrana, ktorá bude súhlasiť s vašimi obchodnými podmienkami, tak dovtedy nebude objednávka zrealizovaná. Limitná objednávka preto nemusí byť zrealizovaná nikdy, resp. môže byť zrealizovaná aj chvíľku po zadaní.

Príklad limit na nákup

 • Trhová cena BTC = 47 870 $
 • Limitný nákup = 46 500 $

Aktuálna cena Bitcoinu na trhu je na hodnote 47 870 $. Vy ale predpovedáte, že cena narazí po miernom poklese na support 46 500 $, kde vytvorí minimum a bude znovu rásť. Preto zadáte limitný príkaz na nákup s hodnotou 46 500 $. V prípade limitnej objednávky na nákup je preto limitná cena nižšie ako trhová cena. Jediné, čo potrebujete urobiť, je vyplniť množstvo ktoré chcete obchodovať. V tomto konkrétnom príklade sme zadali 1 BTC.

Limitný príkaz na nákup. Zdroj: Bybit

Limitný príkaz na nákup. Zdroj: Bybit

Príklad limit na predaj

 • Trhová cena BTC = 47 870 $
 • Limit predaj = 49 500 $

Teraz je situácia presne opačná. Očakávate, že cena bude ešte mierne rásť a narazí na rezistenciu 49 500 $. Práve túto hodnotu považujete za reverznú, kde cena vytvorí lokálne maximum a bude od tohto bodu klesať. Z tohto dôvodu zadávate limitný príkaz na predaj s hodnotou 49 500 $. V prípade limitnej objednávky na predaj je preto limitná cena vyššie ako trhová cena. Jediné, čo potrebujete urobiť, je vyplniť množstvo, ktoré chcete obchodovať. V tomto konkrétnom príklade sme zadali 1 BTC.

Limitný príkaz na predaj. Zdroj: Bybit

Limitný príkaz na predaj. Zdroj: Bybit

Market – Bybit návod

Druhý typ objednávky, ktorou burza Bybit disponuje, je Market. Na rozdiel od limitných objednávok sa na trhovej objednávke obchoduje s aktuálnou trhovou cenou. Výhodou oproti limitným objednávkam je to, že objednávka bude hneď spracovaná a nemusíte čakať na protistranu. Dokonca tu nemusíte zadávať cenu, pretože aktuálnu cenu vám vždy automaticky vyplní samotná burza. Jediné, čo potrebujete urobiť, je vyplniť množstvo, ktoré chcete obchodovať. V tomto konkrétnom príklade sme zadali 1 BTC, resp. 50 000 USDT.

Conditional

Poslednou možnosťou na spotovej burze, s ktorou viete vytvárať objednávky, je typ Conditional. Keď prednastavená spúšťacia cena (trigger price) dosiahne poslednú trhovú cenu, podmienečný trhový pokyn bude okamžite vyplnený, zatiaľ čo podmienený limitný pokyn bude zadaný do knihy objednávok a čaká na vykonanie. To znamená, že keď cena pretne spúšťaciu cenu, vyplní sa buď limitný, alebo trhový príkaz podľa toho, čo zvolíte. Nasledujúci obrázok zobrazuje túto možnosť pri order price.

Limit alebo Market. Zdroj: Bybit

Limit alebo Market. Zdroj: Bybit

 • Trigger price – ide o podmienku, ktorá musí byť splnená na to, aby bol vytvorený limitný alebo trhový príkaz.
 • Order price – tu si viete zvoliť, či chcete Market alebo Limit. Ak zvolíte Market, znamená to, že objednávka bude okamžite vyplnená za aktuálnu cenu. Ak zvolíte limit, tak vaša objednávka sa zapíše do order booku a bude čakať na protistranu.
 • Quantity – Množstvo danej kryptomeny, ktorú chcete predávať, resp. nakupovať.

Vytvorením účtu cez náš link získaš doživotnú zľavu na poplatkoch.

»»»Chcem začať obchodovať na Bybite«««

Sponzorovaný obsah

Príklad conditional na limitný nákup

 • Trhová cena BTC = 30 000 $
 • Trigger cena = 31 000 $
 • Order price = limit 31 500 $ (alebo market)

Bitcoin sa momentálne obchoduje za cenu 30 000 $. Vy chcete nakupovať v prípade, že rastúci trend bude pokračovať. Vy si však určíte cenu, za ktorú ste ochotný nakupovať, a preto ju limitujete, aby ste nenakupovali zbytočne draho.

Predpokladáte, že ak BTC bude pokračovať v raste a prekoná 31 000 $, tak práve vtedy bude rezistencia prekonaná a rast bude pokračovať. Z tohto dôvodu zadávate conditional príkaz na limitný nákup s parametrami trigger price 31 000 $ a limit price 31 500 $. To znamená, že ak cena dosiahne 31 000 $, vytvorí sa limitný príkaz na nákup za cenu 31 500 $. Rozdiel medzi trigger price a limit price je spread, ktorý slúži na to, aby sa vám objednávka zobchodovala celá a aspoň za limitnú cenu, ktorú ste zadali. Jediné, čo potrebujete urobiť, je vyplniť množstvo, ktoré chcete obchodovať. V tomto konkrétnom príklade sme zadali 1 BTC.

Conditional príkaz na limitný nákup. Zdroj: Bybit

Conditional príkaz na limitný nákup. Zdroj: Bybit

Príklad conditional na limitný predaj

 • Trhová cena BTC = 30 000 $
 • Trigger cena = 28 900 $
 • Order price = limit 28 500 $ (alebo market)

V minulosti ste nakupovali BTC za cenu 28 500 $. Odvtedy cena narástla na hladinu 30 000 $. Chcete sa ochrániť pred potenciálnymi stratami, a preto zadáte conditional príkaz na limitný predaj s parametrami trigger price 28 900 $ a limit price 28 500 $. To znamená, že ak cena dosiahne hodnotu 28 900 $, tak sa vám vytvorí limitný príkaz na predaj za cenu 28 500 $ (cena pri vašom prvom nákupe). Predáte tak minimálne za cenu, za ktorú ste prvýkrát nakúpili a nebudete tak stratový. Jediné, čo potrebujete urobiť, je vyplniť množstvo, ktoré chcete obchodovať. V tomto konkrétnom príklade sme zadali 1 BTC.

Conditional príkaz na limitný predaj. Zdroj: Bybit

Conditional príkaz na limitný predaj. Zdroj: Bybit

Deriváty Bybit – Bybit návod

Na derivátovej burze viete obchodovať nasledovné produkty:

 • inverzné perpetuálne kontrakty
 • lineárne perpetuálne kontrakty
 • inverzné futures kontrakty

Pri obchodovaní na derivátovej burze viete využívať aj finančnú páku. Výšku páky viete použiť až do 100-násobku. Čím je páka väčšia, tým väčší je potenciál zisku, ale aj riziko. Ak je vaša páka príliš vysoká, potom je blízko trhovej ceny aj likvidačná cena, ktorú keď trhová cena prekoná, vaša pozícia bude zlikvidovaná. Preto je obchodovanie kryptomien s finančnou pákou na novom trhu obzvlášť riskantný krok.

Burza Bybit podobne ako Binance rozdeľuje finančnú páku na izolovanú a cross.

 • Cross páka – V rámci krížovej marže sa použije všetok dostupný zostatok príslušného maržového účtu, aby sa splnili požiadavky na udržiavaciu maržu a zabránilo sa likvidácii. Všetok zodpovedajúci disponibilný zostatok sa môže v prípade likvidácie stratiť. Upozorňujeme, že úprava pákového efektu ovplyvní všetky pozície a aktívne objednávky v rámci aktuálneho páru.
 • Izolovaná páka – Pod izolovanou maržou sa na pozíciu aplikuje špecifická výška marže, t. j. počiatočná marža, pričom pozičnú maržu je možné upraviť manuálne. V prípade likvidácie môžete stratiť počiatočnú maržu a extra maržu pridanú k tejto pozícii. Upozorňujeme, že úprava pákového efektu ovplyvní všetky pozície a aktívne objednávky v rámci aktuálneho páru.
Cross a izolovaná páka. Zdroj: Bybit

Cross a izolovaná páka. Zdroj: Bybit

Čo sa týka typov objednávok, tak derivátová burza disponuje rovnakými objednávkami ako spotová burza.

Centrum ByFi

Centrum ByFi poskytuje ďalšie produkty, kde môžete zhodnocovať vaše peniaze:

 • Launchpool
 • Dual Asset Mining
 • DeFi Mining
 • Cloud Mining
Centrum ByFi. Zdroj: Bybit

Centrum ByFi. Zdroj: Bybit

Launchpool

Launchpool Bybit vám poskytuje staking a zbieranie tokenov zadarmo. Tokeny, ktoré stakujete, môžete zo stakingu vybrať kedykoľvek. Projekt vám umožňuje stakovať BIT a tým ho aj zarábať. Zárobky závisia od množstva tokenov, ktoré stakujete v pomere k tokenom stakovanými v celom poole.

BIT pool. Zdroj: Bybit

BIT pool. Zdroj: Bybit

Dual Asset Mining

Dual Asset Mining je chránený investičný produkt s pohyblivými výnosmi. Bybit vám pomáha prideľovať likviditu protokolu Uniswap V3 v optimálnom cenovom rozpätí. Využívajú vlastné stratégie na poskytovanie likvidity, pričom vo vašom mene vykonávajú rebalansovanie a zlučovanie, aby zaistili vyššie výnosy.

Obchodníci si môžu ako vkladové aktívum vybrať buď USDT alebo ETH. Majetok, ktorý získate pri vysporiadaní, bude buď ETH alebo USDT, závisí to od zúčtovacej ceny vo vzťahu k referenčnej cene.

Dual asset mining. Zdroj: Bybit

Dual asset mining. Zdroj: Bybit

Vytvorením účtu cez náš link získaš doživotnú zľavu na poplatkoch.

»»»Chcem začať obchodovať na Bybite«««

Sponzorovaný obsah

DeFi mining

Curve mining – Curve je automatizovaný projekt DeFi, ktorý poskytuje stabilné služby výmeny meny. Poskytnutím likvidity pre inteligentné kontrakty Curve môžu používatelia získať výnosy z kapitálového fondu. Zároveň môžu získať dodatočný príjem z tokenu CRV.

Poskytnutím likvidity (istiny) do fondov Curve máte nárok na odmeny za tokeny CRV. Bybit vám pomôže predať výnosy z ťažby a istina s úrokom sa automaticky vloží na váš účet ByFi na konci fixného investičného obdobia.

DeFi mining. Zdroj: Bybit

DeFi mining. Zdroj: Bybit

Cloud mining

Cloud mining využíva vzdialené dátové centrum so zdieľaným výpočtovým výkonom na ťažbu kryptomien. Môžete si kúpiť hashovaciu silu od spoločnosti Bybit na ťažbu kryptografických aktív bez toho, aby ste museli používať vlastný hardvér.

Cloud mining. Zdroj: Bybit

Cloud mining. Zdroj: Bybit

Poplatky – Bybit recenzia

Poplatky za vklad a výber

Burza si neúčtuje žiadne poplatky za vklady, ani za výbery peňazí z obchodného účtu. Pri platbách pomocou kryptomien tak zaplatíte iba poplatky pre minerov. Štruktúra poplatkov pripomína systém poplatkov na burze BitMEX.

Transakčné poplatky

Za objednávky typu Taker (príjemca) si Bybit účtuje 0,075 %. Za objednávky typu Maker (tvorca) vám burza dokonca zľaví na 0,025 %. Okrem transakčného poplatku musia obchodníci počítať aj so spreadom (rozdiel medzi nákupným a predajným kurzom).

Funding rate

Ide o obdobu klasického poplatku za držanie obchodnej pozície mimo obchodných hodín. Veľkosť tohto poplatku súvisí s finančnou pákou a jeho veľkosť sa mení. Maximálne môže byť až 1,125 % za deň. Môže byť dokonca záporný, takže obchodník potom poplatok neplatí, ale dostane.

Záver – Bybit recenzia

Platformu Bybit prevádzkuje spoločnosť Bybit Fintech Limited, ktorá sídli v Singapure, avšak burza je registrovaná na Britských Panenských ostrovoch. Dôveryhodnosť si Bybit zatiaľ buduje, pretože funguje až od marca 2018. Okrem hlavného sídla má burza dve kancelárie v HongKongu a na Taiwane.

Väčšinou sa na internete stretnete prevažne s pozitívnymi recenziami na burzu. V mnohých ohľadoch sa burza Bybit podobá na svojho konkurenta Binance. Samozrejme, jej existencia nie je taká dlhá v porovnaní s mnohými poprednými kryptoburzami.

Napriek krátkej histórii pôsobí burza ako kvalitná zmenáreň s možnosťami obchodovania a veľmi priaznivými poplatkami. Otázka znie, či je burza dostatočne kvalitná v porovnaní s konkurenciou a či je reálny dôvod, prečo by užívatelia mali uprednostniť práve burzu Bybit.

Existujú totižto burzy s lepším systémom poplatkov a dokonca aj s nižšími poplatkami (BitMEX). Čo sa týka obchodovania, tak určite existujú burzy, ktoré ponúkajú širšie portfólio kryptomien (Binance), ktoré je možné obchodovať. Ďalšou nevýhodou je podpora iba v anglickom jazyku.

Čo je možno najväčšou nevýhodou, je práve fakt, že burza neposkytuje prevod a výber vo fiat mene a takisto nepodporuje vklad fiat meny. V tomto sa burza Bybit nemôže porovnať s konkurenciou, ktorá tieto možnosti poskytuje.

Na záver teda môžeme hodnotiť burzu ako celkom dôveryhodnú s krátkou históriou, avšak je potrebné si uvedomiť, že neprináša absolútne nič nové pre bežného užívateľa. Burza sa určite radí medzi segment menej známych búrz, čo znamená, že opatrnosti nie je nikdy dosť.

Vytvorením účtu cez náš link získaš doživotnú zľavu na poplatkoch.

Vytvorením účtu cez náš link získaš doživotnú zľavu na poplatkoch.

»»»Chcem začať obchodovať na Bybite«««

Sponzorovaný obsah
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.

Najčítanejšie články

1

Táto krajina je novým Chorvátskom. Turistov vábi lacnými službami i azúrovým morom

2

Moderný supermarket má vážne problémy. Prečo tam nikto nenakupuje?

3

Veľká slovenská banka úplne ruší platobné karty Visa. Dotkne sa to aj vás?

4

Obrovské prekvapenie. V maličkej slovenskej obci vyrastie nové nákupné centrum

5

Sociálna poisťovňa chystá zmeny. Všimnú si ich všetci Slováci

PR články

Aký výkon má obchodovanie s veľkými dátami s umelou inteligenciou, ako je ChatGPT? ATPBot má odpoveď

PR články | 24. mája 2024

PR článok ATP Bot. Nedávno ATPBot oznámil, že teraz podporuje všetkých používateľov Binance, Kraken a Coinbase, aby mohli implementovať automatické obchodovanie s umelou inteligenciou prostredníctvom API, čím používateľom poskytuje viac príležitostí na obchodovanie s kryptomenami.

ATP Bot obchoduje s AI