95 % kryptomien je zbytočných a príde Armagedon – tvrdí analytik

3
ExplosionsMegaPack

Matt Hougan zo spoločnosti Bitwise Asset Management sa domnieva, že čím skôr dôjde k výplachu nepoužiteľných kryptomien, tým lepšie pre budúcnosť celého krypto priemyslu. Očakáva, že nadchádzajúca čistka zlikviduje mnohé z bezcenných mincí, ktoré v súčasnosti existujú.

Kryptomeny prirovnáva k dotcom bubble

„Myslím, že tieto podobnosti sú presné. Krypto je ďalší dotcom. Ale nezabudnite, že dotcom bublina vytvorila aj Amazon.“

Hougan tiež okomentoval budúcnosť priemyslu slovami:

„Existuje 2 000 kryptomien, 95 % z nich je k ničomu a zomrie bolestivou smrťou. Čím skôr sa to stane, tým lepšie.“

Čistka kryptomien prinesie ovocie

Hougan však neočakáva, že čistky budú koncom kryptomien, naopak. Táto metla podporí vznik tých užitočných. Mnoho kryptomien je skutočne bezcenných. Hovorí sa im takzvane „shitcoin“, čo predstavuje kryptomeny s malými alebo žiadnymi prínosmi.

Hougan takisto nie je prvou osobou, ktorá hovorí o podobnosti medzi kryptom a počiatkami internetu. Pokiaľ sa bude história opakovať a dôjde ku kolapsu kryptomien, zostanú po nich gigantické projekty ako sa tu kedysi objavil Google, Amazon a ďalšie.

Plný potenciál kryptomien zatiaľ nevyužívame

Počas rozhovoru Hougan tiež zdôraznil jedinečnú prednosť kryptomien, čo je schopnosť vykonávať transakcie bez nutnosti sprostredkovateľa. To môže zmeniť hneď niekoľko zabehnutých procesov súčasnosti. Kryptomeny zďaleka nevyužívajú svoj potenciál a to ešte nejaký čas potrvá. Podľa Hougana, a tiež aj nás, je krypto prostredie (Wallet, seedy, nákup…) pre laickú verejnosť stále komplikované a bude potrebné zjednodušiť ho.

Vidíme svetlo na konci tunela? Kryptomeny by vo februári mohli výrazne rásť!

Zdroj: cryptos.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

3
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
axellLiborKrypto-Fun Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Krypto-Fun
Guest
Krypto-Fun

Vážne? To v praxi nebudeme používať tisíce a tisíce kryptomien? Neverím 😀
Tomuto hovorím slovo analytika. Analýzu robil predpokladám 5 rokov kým prišiel s týmto prevratným záverom.

axell
Guest
axell

Tiež som presvedčený že je to hovadina. cryptosféra je a zostane veľká a rôznorodá. j tu miesto pre tisíce coinov a tokenov. Toto je nová ekonomika. podľa analytikov už dnes nemalo existovať 90% coinov. Nuž, zjavne trh si to nemyslí. lebo len čo sa zdvihne BTC, okamžite ožívajú všetky staré coiny a ťahajú sa za ním jak ****. Na analytikov už dávno nevsádzam. Tobôž nie, pokiaľ sa jedná a nové veci.

Libor
Guest
Libor

Nie tak celkom. Krypto meny / radšej hovorme o tokenoch a nie o menách / budú vznikať aj zanikať. To, že príde v blízkom období väčšia vlna zánikov je takmer isté. Ale potom vzniknú nové projekty. Však aj po dot.com stále vznikajú nové a nové služby, o smartfónových appkách nehovoriac, či ? Ide o len to, či sa to vyvinie na čisto investičný produkt / osobne si to nemyslím /, alebo to bude len zákaznícky produkt, alebo nejaký hybrid investičného a zákazníckeho produktu.