Ženy v kryptomenách.
Ženy v kryptomenách. Zdroj: shutterstock.com/dodotone

Existuje skupina, ktorá sem pravdepodobne moc nechodí, pretože na to nemá čas – matky na materskej dovolenke. Ale vo svete je to inak, matky začínajú s kryptomenami obchodovať, hovorí sa im kryptomatky. Niektoré z nich sú natoľko úspešné, že ani neplánujú vrátiť sa do pôvodného zamestnania. Táto skupina sa pomaly rozrastá, napriek tomu, že sa o tom takmer nikde nepíše.

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísala Denisa.

Ako sa stať kryptomatkou

Vo Veľkej Británii napríklad existuje skupina na WhatsApp, ktorá sa priamo volá Crypto Mums. Pôvodne išlo o skupinu ôsmich žien, hlavne z Veľkej Británie (hoci žijú v Texase), medzi 30 a 50 rokmi, z ktorých väčšina sú matky malých detí. Skupina bola vytvorená matkou v Granthame, v malom meste na severe Anglicka, ktorá sa dozvedela o kryptomenách prostredníctvom svojho dospievajúceho syna. Pôvodne pracovala ako pokladníčka v supermarkete Sainsbury, ale vďaka obchodovaniu s kryptomenami sa stala časom obchodníčkou na plný úväzok.

Výhoda vzájomnej podpory

Väčšina mamičiek v skupine pracovala v kanceláriách, školách a supermarketoch na nezaujímavých administratívnych pracovných miestach, ktoré opustili po tom, čo zistili, že obchodovanie s kryptomenami by mohlo viesť k lepšiemu životu. Zarábanie peňazí z kryptoobchodu im slúži ako prostriedok na dosiahnutie finančnej nezávislosti. Súčasne fungujú jednotlivé skupiny aj ako podporná sociálna sieť pre ďalšie aspekty starostlivosti o malé deti. Takže medzi rozhovormi o kryptotrhoch z časopisov Financial Times a Wall Street Journal mamičky hovoria o všetkom, čo sa týka starostlivosti o deti a vzájomne si radia a pomáhajú.

Inšpirácia aj pre nás

Tento model by sa mohol ujať aj u nás. V našich podmienkach, keď je materská dovolenka jedna z najdlhších na svete, ale zároveň je rodičovský príspevok nedostačujúci a matky samoživiteľky sú jednou zo skupín najviac ohrozených životom pod úrovňou chudoby, by to mohlo fungovať priamo skvele.

Čo k tomu treba

V prvom rade naštudovať informácie, ktoré sú napríklad tu na Kryptomagazíne a aj na stránkach Trading11 zadarmo. Potom už len notebook a smartfon, odhodlanie, čas a tiež trochu šťastia. V neposlednom rade aj vzájomná podpora.

Idete do toho?

Začať je možné s malým kapitálom, rozhodne neodporúčame investovať všetky rodinné úspory. Vždy pamätajte na zlaté pravidlo investovania, a to je, nikdy neinvestujte viac, než si môžete dovoliť stratiť. Až sa do toho dostanete, môžete skúsiť investovať aj niečo z dosiahnutých ziskov. Ďalšie dobré rady nájdete v našich článkoch, tiež aktuálne informácie, ktoré je nevyhnutné sledovať. Namiesto surfovania po internete a sociálnych sieťach sa môžete naučiť niečo nové a pri troche šikovnosti si privyrobiť, alebo sa to môže stať vašou novou pracovnou náplňou aj po skončení materskej. Tak čo, idete do toho?

Prvý diel seriálu: Jasná nerovnosť
Druhý diel seriálu: Elisabeth Stark
Tretí diel seriálu: Zabudnuté programátorky
Š
tvrtý diel seriálu: Ako by mohli ženy dostať Bitcoin na Mesiac
Piaty diel seriálu: Blythe Masters

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance