[Seriál]: Ženy v kryptomenách – časť štvrtá – Ako by mohli ženy poslať Bitcoin až na Mesiac.
[Seriál]: Ženy v kryptomenách – časť štvrtá – Ako by mohli ženy poslať Bitcoin až na Mesiac. Zdroj: shutterstock.com/GoldenDayz

V predošlom dieli sme sa pozreli do minulosti a predstavili si prvých programátorov vôbec, respektíve programátorky. V tomto dieli urobíme ešte odbočku do súčasnosti a pred predstavením ďalšej významnej ženy v kryptokomunite sa pozrieme na to, ako by mohli ženy dostať Bitcoin “až na Mesiac”. 

Bitcoin opäť rastie…

Bitcoin má za sebou pomerne dobrý týždeň – stúpol o viac ako 11% a prvýkrát presiahol psychologickú hranicu 9 000 USD. Ale na to, aby cena Bitcoinu naozaj mohla “vzlietnuť”,  nám chýba možno úplne kľúčová časť rovnice.

…ale percento žien investoriek nie

Zatiaľ čo Bitcoin v minulom roku vzrástol spolu s ďalšími kryptomenami, väčšinu z tohoto viac než 20-násobného nárastu mali na svedomí muži. Ako zistila analýza vyhľadávania na Google, 95 % ľudí, ktorí na Google hľadali termín “Bitcoin” boli muži, zatiaľ čo len 5 % ženy. Zdá sa, že tento trend je zhodný aj pri ďalších kryptomenách, ako je Ethereum. Podľa iného nedávneho prieskumu sú len 4 % obchodníkov s ETH ženy.

Kúpna sila žien tak chýba

A pritom kúpna sila žien je nezanedbateľná. Keby sa len polovica žien rozhodla investovať časť prostriedkov do BTC alebo iných kryptomien, znamenalo by to príliv kapitálu väčší, než pri veľkých inštitucionálnych investoroch – a to už stojí za úvahu. Napríklad len v USA tvoria ženy 51 % obyvateľstva, zodpovedajú ale za 60 % majetku a za 80 % spotrebiteľských výdajov, podľa výskumu spoločnosti Athena Capital.

Posun k fáze širšej adaptácie by to mohol zmeniť

Situácia sa možno už skoro zmení, pretože kryptomeny vstupujú do fázy širšej adaptácie. V tejto fáze by sa už mohlo rozhodnúť investovať viac žien, než v skorých fázach. Ďalší dôvod k optimizmu je ten, že s postupujúcimi reguláciami by sa mohol svet kryptomien stať viac transparentným miestom s menej podvodmi. To by tiež mohlo prilákať viac žien, ktoré sa aktuálne nechcú púšťať do investícií v prostredí “Divokého Západu”.

Koľko je tu vlastne žien?

Na záver by som sa rada opýtala – koľko je tu vlastne žien, ktoré sa zaujímate o kryptomeny alebo do nich investujete? Ozvite sa nám do komentárov alebo na FB prosím.

Nasledujúci diel

Nabudúce už príde na rad ďalšia osobnosť zo sveta kryptomien – Blythe Masters – bývalá bankérka z JPMorgan Chase & Co., ktorá dala v banke výpoveď, aby mohla založiť vlastnú spoločnosť Digital Asset Holdings.

Prvý diel seriálu: Ženy v kryptomenách – jasná nerovnosť
Druhý diel seriálu: Ženy v kryptomenách – Elisabeth Stark
Tretí diel seriálu: Ženy v kryptomenách – zabudnuté programátorky

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Zdroj:
Fortune.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance