Kryptocelebrity – (9. diel) Mike Novogratz, zakladateľ kryptobanky
Kryptocelebrity – (9. diel) Mike Novogratz, zakladateľ kryptobanky, zdroj: https://www.shutterstock.com/cs/g/AdytiaAprilianto

Náš seriál sa pomaly, ale isto rozrastá. Už sme vám predstavili tvorcov kryptomien, vizionárov a veľkých podnikateľov v tomto sektore. V tomto dieli nás čaká ďalší veľký podnikateľ, kryptonadšenec a hlavne osoba, ktorá sa svojim veľkým záujmom o kryptomeny vôbec netají. Našou kryptocelebritou číslo deväť nie je nik iný ako Mike Novogratz.

Získajte exkluzívne členstvo na Trading 11 iba za 10€ mesačne.

Život pred kryptomenami

Rovnako ako doteraz všetky naše celebrity, aj Mike prežil väčšinu svojho života v Amerike, kde sa v roku 1964 narodil. Chodil na prestížnu univerzitu Princeton, kde získal titul v odbore ekonómia. Zaujímavosťou z jeho života je, že počas celej vysokej školy sa venoval naplno wrestlingu, v ktorom bol veľmi úspešný. Dokonca patril medzi top 16 vo Virgínii.

Ihneď po škole, ktorú doštudoval v roku 1987, sa Mike Novogratz rozhodol pôsobiť v armáde USA ako pilot. Tam však nevydržal dlho a už v roku 1989 začal pracovať pre Goldman Sachs. Počas práce pre túto banku precestoval celý svet, pričom pôsobil najmä v Ázii a Latinskej Amerike.

Pre Goldman Sachs pracoval až do roku 2002, kedy vymenil túto banku za Fortress Investment Group. Tejto spoločnosti pomohol pri IPO (Initial Public Offering, ktoré je veľmi podobné kryptomenovému ICO). Počas tohto IPO daná spoločnosť predala 8% svojich akcií, čo predstavovalo takmer 600 miliónov dolárov. Práve kvôli úspechom s touto spoločnosťou sa Mike Novogratz stal nehorázne bohatým. Už v roku 2007 ho magazín Forbes uvádzal vo svojej rubrike ako miliardára.

Začiatky v kryptomenách

Úplné začiatky Mika Novogratza v kryptomenovom svete nie sú známe. Človek s jeho skúsenosťami a informáciami z finančného sveta však určite o Bitcoine počul veľmi, veľmi skoro. Potvrdzujú to aj jeho vyjadrenia, kedy Mike Novogratz často predpovedá budúcnosť kryptomien a možnú cenu za jeden Bitcoin, na základe jeho skúseností z minulosti. Pred troma mesiacmi, teda zhruba v marci, sa napríklad vyjadril, že by jeden Bitcoin mal mať hodnotu 40 000 dolárov približne v týchto dňoch (nevyšlo to úplne tak, ako by si prial).

Investovanie do kryptomien je nutnosť

Toto je jeden z názorov, ktorých sa Mike Novogratz naozaj drží. Verí totižto, že kryptomeny sú revolúcia, ktorá zasiahne celý svet.

„Kryptomeny sú globálnou zmenou. Pravdepodobne investujú ľudia po celom svete, vrátane napríklad detí v Bangladéši. O Japonsku, Indii, Južnej Kórei alebo Číne nemôžeme ani pochybovať. Prostredníctvom kryptomien zdieľame jeden veľký globálny trh a celosvetovú mániu. Keď tento trh presiahne 20 biliónov dolárov, ľudia budú mať pocit, že sme vo veľkej bubline.“

Mike Novogratz patrí medzi jedného z najväčších krypto „býkov“ na svete. Investíciu do kryptomien vidí ako nevyhnutnosť takmer pre všetkých. Dokonca sám tvrdí, že pokiaľ akýkoľvek z tradičných investorov nebude mať aspoň 1 – 2 percentá v kryptomenách, bude to od neho/nej nezodpovedné.

Mike Novogratz sa svojím úsilím snaží tento názor presadiť najmä u tradičných investorov. Sám sa snaží takýmto investorom pomáhať a uľahčiť im spôsob, akým by mohli svoje peniaze do kryptomien vložiť. Práve preto sa rozhodol založiť svoju vlastnú kryptomenovú banku Galaxy Digital.

Galaxy Digital

Začiatkom mája 2018 sa podarilo Mikovi na tento projekt vyzbierať až 250 miliónov dolárov. Tieto financie majú putovať na spustenie tohto projektu, vybudovanie funkčnej infraštruktúry a reklamy okolo Galaxy Digital. Ako však Mike prezradil, tento projekt mal byť už dávno spustený. Prvýkrát sa tak malo stať už 15. decembra 2017. Mike však učinil veľmi rozumné rozhodnutie a posunul oficiálne spustenie tohto projektu, pretože sa mu nepozdávala volatilita v tom čase (niet sa čomu čudovať).

Cieľom tejto banky je byť akýmsi Goldman Sachs pre kryptomeny. Preto bude Galaxy Digital poskytovať služby ako investovanie do nových blockchainov a projektov, platformu na obchodovanie, možnosť konzultovania svojho portfólia a mnoho iného.

Výbornou správou pre tejto projekt je ich nová spolupráca so spoločnosťou Bloomberg. Spolu s Galaxy Digital vytvorili nový index Bloomberg Galaxy Crypto Index (BGCI), ktorý sa zameriava na top 10 kryptomien. Alan Campbell, produktový manažér pre Bloomberg, sa na margo tejto spolupráce vyjadril nasledovne:

„Spolupráca s Galaxy Digital je odzrkadlením výrazného záujmu našich klientov investovať do kryptomien.“

Mike Novogratz si je však vedomý, že kryptomeny sú iba v začiatkoch. Sám si myslí, že veľká väčšina investorov ešte len do sveta kryptomien príde, a tak treba pripraviť podmienky práve pre týchto ľudí. O to sa snaží aj on sám, napríklad prostredníctvom Galaxy Digital.

Záver

Mike Novogratz bol deviata osobnosť kryptocelebrít, ktorú sme vám predstavili. Určite ním však nekončíme. Zoznam našich osobností sa bude pomaly, ale isto rozrastať a preto neváhajte a navrhnite aj vy osobnosť, o ktorej by ste sa radi dozvedeli viac informácií. O jeho/jej živote, projektoch v kryptomenách alebo dôvodoch, prečo je pre kryptosvet podstatný.

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Zdroje:
cryptoslate.com
cryptoslate.com
icoexaminer.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance