Čína aktualizovala svoje hodnotenie kryptomien, Bitcoin znovu mimo Top Ten

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Minulý týždeň spoločnosť China Electronic Information Industry Development (CCID) aktualizovala svoju tabuľku hodnotenia jednotlivých blockchainov digitálnych mien. V prvom kole bolo za víťaza vyhlásené Ethereum, teraz na pomyselný trón usadá EOS.

Získajte exkluzívne členstvo na Trading11 iba za 10 € mesačne

Na prvej priečke prekvapivo EOS

Ako je z uvedenej tabuľky na prvý pohľad jasné, najlepšie bol čínskou vládou ohodnotený blockchain EOS. Minulý šampión, Ethereum, bol odsunutý na druhé miesto. Kritériá hodnotenia, na základe ktorých rebríček vzniká, sú technologický prínos, aplikácia a inovácia. Na zostavovaní rebríčku pracujú údajne tí najlepší čínski odborníci a vedci. Čínska vláda sa ho rozhodla zostaviť z dôvodu, že jej podobný nezávislý rebríček digitálnych mien chýbal.
CCID EOSVzhľadom na problémy, ktorým EOS v nedávnej dobe čelil a stále čelí, je jeho víťazstvo prinajmenšom prekvapivé. Pripomíname veľké množstvo kritických chýb, kvôli ktorým bola celá sieť na čas odstavená, zmrazenie 27 užívateľských účtov bez oficiálneho zdôvodnenia a vyjadrenia, či kritiku významných odborníkov. Tou nešetrili také osobnosti kryptosveta ako Nick Szabo či Emin Gün Sirer, špičkový profesor z Cornell University.

EOS v tomto hodnotení získal 102 bodov za technológiu, 15,4 bodu v uplatnení a 44,1 bodu v inováciách. Oproti tomu, Ethereum, zaradené čínskou vládou na celkové druhé miesto v hodnotení blockchainu, zaznamenalo 85,2 bodu v technológii, 24,9 bodu za uplatnenie a 28,3 bodu v oblasti inovácií. Pretože je EOS postavený na sieti Etherea a bez tejto základnej vrstvy by EOS nefungoval, malo by byť Ethereum minimálne v hodnotení technológie a použiteľnosti na pozícii pred EOS.

Relatívne vysoké body, ktoré EOS získal v rámci inovačného kritéria, súvisia s jeho veľkou kapacitou vďaka protokolu PoS. Nezabúdajme však, že open-source vývojová komunita Etherea má v súčasnej dobe viac než 250 000 vývojárov, ktorí intenzívne pracujú na riešení problému škálovateľnosti, ako sú Sharding a Plazma. To by podľa prehlásenia tvorcu Vitalika Buterina mohlo viesť ku zvýšeniu kapacity tejto kryptomeny až na 1 milión transakcií za sekundu.

Mohlo by vás zaujímať: EOS: 3 dôvody, prečo s kúpou počkať

To najzaujímavejšie z rebríčka

Zaujímavosťou je aj fakt, že najznámejšia kryptomena Bitcoin (BTC) sa umiestnila až na 17. mieste. Oproti minulému umiestneniu ide o prepad o 4 miesta dozadu. Ten najväčší pád však zažila digitálna mena Komodo, ktorá v minulom zozname figurovala na 5. mieste a teraz spadla až na šestnáste miesto. Ak by sme sa pozreli, ktoré meny najviac bodovali v jednotlivých kategóriách, výsledok by vyzeral takto:

  • Top 5 podľa technológie: EOS, Steem, Ethereum, BitShares, Stellar
  • Top 5 podľa použitia: EOS, Ethereum, Qtum, Stellar, Nebulas
  • Top 5 inovácií: EOS, Bitcoin, Cardano, Ethereum, Litecoin

Tip redakcie: 5927$ – Bitcoin je na tohtoročnom minime – je čas na otočku?

Záver

EOS určite patrí medzi tie lepšie projekty na trhu a v budúcnosti má potenciál sa na najlepší blockchain vyvinúť. Ale vzhľadom k relatívne malej komunite vývojárov, neustálym problémom, ktoré teraz EOS sprevádzajú a faktu, že mainnet beží cca týždeň, sa dá toto hodnotenie považovať za prinajmenšom dosť predčasné a sporné.

Pozrite si naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radek.

Zdroj:
ccn.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.