[Správy] Mike Novogratz investoval 15 miliónov USD do budúcnosti kryptomien

BITmarkets BITmarkets

Mike Novogratz investoval 15 miliónov USD do budúcnosti kryptomien-Japonská FSA vyzvala krajiny G20 na zavedenie jednotnej politiky regulácie kryptomien-Holandská AFM upozorňuje inštitucionálnych investorov na licenčné požiadavky-Nemecký reťazec Sausalitos zavádza vernostný program v tokenoch-Walmart má patent na riadenie nákupu elektrickej energie na báze blockchainu-Japonská polícia zatkla 16 ľudí za používanie mining malvéru-Šesť falošných kryptobúrz odhalili na Ukrajine-GM NEO hovorí, že blockchain by sa mohol použiť na nahradenie Facebooku

Získajte profesionálne analýzy a exkluzívny pohľad na kryptomeny na trading11.com

Investície

Mike Novogratz, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Galaxy Digital Capital Management, investoval 15 miliónov dolárov do začínajúcej spoločnosti AlphaPoint. Jej cieľom je uľahčiť spustenie obchodných platforiem a tokenizáciu aktív prostredníctvom technológie blockchain. Napriek súčasnej korekcií trhu zostáva Novogratz vo všeobecnosti veľmi pozitívny voči kryptomenám. Viac sa dočítate TU: http://bitcoinist.com/ (v EN)

Regulácie

Najvýznamnejší a najstarší japonský denník Mainichi Shimbun v máji uviedol, že syndikáty ako Yakuza využíva anonymné kryptomeny na pranie peňazí získaných z nezákonných operácií s drogami. V náväznosti na to japonská agentúra pre finančné služby (FSA) vyzvala vedúce ekonomiky v skupine G20, aby prijali jednotné regulačné politiky. Viac sa dočítate TU: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Holandský orgán pre finančné trhy (AFM) vydal list, adresovaný inštitúciám, ktoré investujú do kryptomien. Cieľom tohto listu je informovať o tom, že niektoré investičné činnosti v oblasti kryptomien  môžu vyžadovať licenciu z AFM. Zároveň však vyjadruje vážne pochybnosti o tom, či manažéri investičných kryptoinštitúcií v skutočnosti môžu spĺňať požiadavky na udelenie licencií. Via sa dočítate TU: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Tip redakcie: Fundstrat pozná dôvod, prečo padá Bitcoin

Prijatie kryptomien

Sausalitos, nemecký reťazec koktailových barov, zavádza vernostný program odmeňovania kryptomenou. Zákazníci, ktorí si stiahnu aplikáciu, dostanú pri každom nákupe v Sausalitos Coin (ERC20). Neskôr si môžu vymeniť coiny za hotovosť, vernostné tokeny od iných značiek, prípadne za iné kryptomeny. Viac sa dočítate TU: https://www.ccn.com/  (v EN)

Americkým patentový úrad (USPTO) uverejnil patent Walmartu na riadenie dopytu po elektrickej energii. Patent sa zaoberá systémom, ktorý prideľuje množstvo kryptomeny na nákup energie od dodávateľa a pokračuje v prideľovaní množstva kryptomeny každému zariadeniu na spotrebu energie. Energia môže byť dodatočne požadovaná v systéme, ktorý overuje spotrebu energie a to, či je k dispozícii dostatok kryptomien na nákup. Viac sa dočítate TU: http://bitcoinist.com/  (v EN)

Krimi

Polícia z desiatich prefektúr po celom Japonsku zatkla 16 ľudí, ktorí používali mining malvér na ťažbu kryptomien. Japonská Národná policajná agentúra uviedla pre Japan Times:

“Zistilo sa, že šestnásť ľudí v Japonsku má na vlastných webových stránkach zabudované malvérové programy na ťažbu kryptomien. Títo ľudia boli obvinení z porušenia zákona, ktorý zakazuje používanie počítačových vírusov.” 

Viac sa dočítate TU: https://news.bitcoin.com/  (v EN)

Jednotka boja proti počítačovej kriminalite ukrajinskej polície odhalila sieť podvodných webových stránok, ktoré fungovali ako kryptozmenárne. Štyria ľudia sú podozriví z toho, že vytvorili sieť falošných online búrz, ktoré ponúkajú konverziu kryptomien. Udržiavali minimálne šesť platforiem, ktoré lákali obchodníkov s kryptomenami. Viac sa dočítate TU: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Prečítajte si tiež: Tether čelí obvineniu z manipulácie s kryptomenami – dôvod minuloročného rastu trhu?

Blockchain

Chen Zhao, generálny riaditeľ spoločnosti NEO napadol spôsob, ako spoločnosť Facebook spracováva údaje. Tiež vyhlásil, že je ťažké povedať, kto kontroluje používateľské údaje na Facebooku. A len málo sa kladie dôraz na to, kde končia používateľské údaje. Ďalej zdôraznil, že je potrebné vybudovať tak pravidlá identity, ako aj dát. Dodržiavanie pravidiel a prevencia (podľa neho) dopomôže tomu, aby sa blockchain stal v tomto smere dominantným. Viac sa dočítate TU: https://www.newsbtc.com/  (v EN)

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.