[Seriál] Kryptocelebrity – (8. diel) Tim Draper, podnikateľský guru

0
Tim-Draper-Credo-ICO

Ďalšia časť nášho seriálu o kryptocelebritách je tu. V poradí už 8. vydanie vám predstaví jednu z najčastejšie spomínaných kryptoosobností v Kryptomagazine. Ide o podnikateľa a veľkého nadšenca do kryptomien menom Tim Draper. Už tradične sa pozrieme na život tohto človeka pred kryptomenami, rovnako ako aj jeho začiatky a úspechy v tomto sektore.

Získajte exkluzívne analýzy a pohľady na trh za 10€ mesačne na webe Trading11

Život pred kryptomenami

Tim Draper je zatiaľ najstaršia osoba v našom seriáli a preto je jeho život z obdobia pred kryptomenami najbohatší. Narodil sa v roku 1958 v San Franciscu v USA. Študoval na najlepších školách nielen v USA, ale aj na svete. Bakalársky titul totižto získal na Stanforde v roku 1980 a MBA (Master of Business Administration – magister obchodnej administrácie) má dokonca z Harvardu z roku 1984.

Jeho kariéra bola od začiatku dosť zameraná na finančný sektor a investovanie a preto pracoval isté krátke obdobie (do roku 1985) napríklad v banke Alex. Brown & Sons. Ihneď po odchode z tejto banky si založil svoju vlastnú firmu Draper Associates. Neskôr sa k nemu pridali John H. N. Fisher a Steve Jurvetson, z čoho vznikol názov DFJ (Draper Fisher Jurvetson).

Táto firma podporovala projekty ako Skype, Hotmail, Tesla, Baidu, Theranos a podobne. Tim je považovaný za otca digitálneho/virálneho marketingu. Zaujímavosťou pri spoločnosti Skype je napríklad fakt, že Timov otec patril medzi prvých investorov do Skypu. Neskôr Skype podporilo aj DFJ a istú dobu vlastnilo 10% z celej spoločnosti, ktoré neskôr predali za 4,1 miliardy dolárov.

Draper University of Heroes

Svojimi myšlienkami a nápadmi pomohol taktiež napríklad aj samotnému Gmailu alebo Yahoo. Neskôr presmeroval ciele DFJ na výpomoc mladým a nádejným podnikateľom. V tejto svojej vízii je Tim natoľko horlivý, že sa rozhodol založiť vlastnú univerzitu – Draper University of Heroes. Tejto myšlienke predchádzala ešte jedna nezisková organizácia, ktorú založil už v roku 1994. BizWorld, ako sa táto nezisková organizácia volala, pomáhala najmä mladým ľuďom s cieľom podnikať.

Práve z tejto iniciatívy neskôr vznikla už spomínaná Draper University of Heroes. Tá bola otvorená v roku 2012 a jej hlavným pútačom je kurz pre podnikateľov. Aj napriek tomu, že väčšina kurzov sa dá študovať aj online, svoje sídlo má univerzita v meste San Mateo v Kalifornii.

Univerzita ponúka niekoľko rôznych kurzov, ktoré zväčša začínajú počas jesene alebo na jar. Väčšina kurzov trvá 5 až 7 týždňov, pričom každý týždeň majú študenti 4 hodiny prednášok. Zaujímavé takisto je, že sa Tim Draper rozhodol otvoriť aj kurz zameraný na Bitcoin.

Začiatky v kryptomenách

O tom, kedy presne začal javiť záujem o kryptomeny sa vie pomerne málo. Isté ale je, že sa preslávil v roku 2014. Vtedy totižto kúpil až 30 000 Bitcoinov na aukcii, ktorú usporiadali US Marshals Service potom, čo boli tieto Bitcoiny skonfiškované z nelegálnych stránok. To, že Tim verí kryptomenám týmto určite jednoznačne demonštroval. Navyše, Tim sa pomerne často vyjadruje najmä na tému budúcnosti kryptomien. Na túto tému si môžete prečítať naše články napríklad tu alebo tu.

Budúcnosť kryptomien

Prostredníctvom svojho Twitteru najprv omylom predpovedal, že v roku 2022 bude mať Bitcoin hodnotu 25 tisíc dolárov (nič moc, však?). Avšak následne sa sám aj opravil a uviedol, že v jeho prvotnom tweete chýbala nula. Myslí si teda, že aktuálne najhodnotnejšia kryptomena bude mať v roku 2022 hodnotu až 250 tisíc dolárov.

Navyše sa vyjadril, že Bitcoin bude oveľa väčší, ako si väčšina ľudí vôbec uvedomuje. Myslí si, že všetky projekty, s ktorými pracoval alebo ktoré podporil, sa s Bitcoinom nedajú ani porovnať. A to dokonca ani keby sme ich všetky skombinovali dokopy (hovoríme tu o kombinácií napríklad Hotmailu, Skypu, Theranosu a Tesly).  Jeho vyjadrenia boli natoľko smelé, že neváhal a povedal, že táto digitálna mena bude väčšia ako internet alebo industriálna revolúcia.

Záver

Okrem tohto všetkého Tim Draper stihol ešte napísať knihu, ktorú aj koncom minulého roku vydal. „Nečakane“ sa táto kniha zaoberala tipmi pre podnikateľov a ako začať a spustiť svoj ideálny startup. Jeho hlavným životným mottom je, že zmena sveta by mala začínať práve pri vzdelávaní. Preto sa Tim Draper snaží robiť všetko preto, aby dostávali mladí ľudia čo najlepšie vzdelanie práve pre začiatky v podnikateľskom prostredí. Rovnako sa prostredníctvom svojej školy snaží vzdelávať aj mladých ľudí o Bitcoine a kryptomenách, v ktorých on sám vidí veľký potenciál.

Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroje:
draperuniversity.com
dfj.com

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of