Tim Draper predpovedá, že Bitcoin dosiahne v roku 2022 cenu 250 000 USD – Podľa Thomasa Leeho bude mať Bitcoin na konci tohto roku hodnotu 25 000 USD – XRP nie je cenný papier (security) – Už 9 kryptobúrz v Japonsku skončilo – Indická kryptoburza Coinsecure pod útokom riadeným zvnútra – Ruské úrady chcú zakázať Telegram – Lotyšsko chce uvaliť 20% daň na kryptomeny – MasterCard hľadá expertov na blockchain – Yahoo Japonsko kúpila 40% podiel v BitARG Exchange Tokyo – Bank of America skúma možnosť zavedenia blockchainu pre registráciu transakcií

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.

Správa dňa

Fintech miliardár Tim Draper, známy svojim býčím názorom na kryptomeny, predpovedá cenu Bitcoinu na úrovni 250 000 USD v roku 2022. Draper má pomerne dobré výsledky pri predpovedaní pohybov ceny Bitcoinu. V roku 2015 napríklad pomerne presne predpovedal, že do konca roku 2017 dosiahne Bitcoin minimálne 10 000 USD. Ceny BTC vzrástli k 31. decembru 2017 nad 13 000 USD. CCN.com (v EN)

Tip redakcie: Tim Draper verí, že kryptomeny zmenia svet

Kryptomeny a ICO

Triezvejší odhad poskytol Thomas Lee, spoluzakladateľ a vedúci výskumu spoločnosti Fundstrat, ktorý predpovedá, že kryptorally bude pokračovať a cena Bitcoinu by mohla vystúpiť až do výšky 25 000 USD do konca tohto roku. CNBC.com (v EN)

Corey Johnson, hlavný stratég Ripple Foundation, povedal, že XRP nie je cenný papier – v snahe zmierniť špekulácie o tom, prečo XRP nebol zalistovaný na Coinbase. Cointelegraph.com (v EN)

Mohlo by vás tiež zaujímať: Všetko o kryptomene Ripple

Burzy

V Japonsku už skončilo celkom deväť kryptobúrz. Patria sem aj dve najnovšie burzy, z ktorých prvá bola schválená japonským finančným regulátorom v stredu, zatiaľ čo druhá dobrovoľne stiahla svoju žiadosť o licenciu. Bitcoin.com (v EN)

Coinsecure, indická kryptoburza, bola napadnutá a bolo ukradnutých viac ako 3 milióny USD. Kryptoburza podala správu na políciu, podľa ktorej je za útok zodpovedný ich vlastný vedúci pracovník. Bitcoin.com (v EN)

Písali sme tiež: Analytik varuje pred možnými útokmi na burzy

Regulácie

Ruské úrady požadujú, aby poskytovatelia internetových služieb zakázali službu Telegram iba pár týždňov po tom, čo projekt vybral 1,7 miliardy dolárov pomocou ICO. Cointelegraph.com (v EN)

Podľa lotyšského ministerstva financií môže byť na kapitálové výnosy z transakcií s kryptomenami uvalená 20% daň. Bitcoin.com (v EN)

Mohlo by vás tiež zaujímať: Ako spoznať podvodnú kryptomenu?

Biznis

Platobný gigant MasterCard oznámil, že chce najať 175 nových vývojárov, vrátane špecialistov na blockchain. Noví zamestnanci budú pracovať na vytváraní efektívnejších platobných systémov. Coindesk.com (v EN)

Yahoo Japonsko, ktorá je tiež najväčším online aukčným centrom v krajine, uviedla vo svojom prehlásení, že prostredníctvom dcérskej spoločnosti kúpi 40% akcií BitARG Exchange Tokyo. CNBC.com (v EN)

Bank of America sa zaujíma o nové riešenia pre registráciu transakcií pomocou blockchainovej technológie, aspoň podľa patentovej prihlášky, ktorá bola zverejnená vo štvrtok. Coindesk.com (v EN)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance