Tim Draper verí, že kryptomeny zmenia svet
Tim Draper verí, že kryptomeny zmenia svet Zdroj: shutterstock.com/WitayaProadtayakogool

Vo svete kryptomien sa postupne vyformovali osobnosti, ktoré sa ku týmto digitálnym menám vyjadrujú čím ďalej, tým pozitívnejšie. Veľká väčšina z týchto ľudí ako napríklad Andreas Antonopoulos, Nick Szabo, Vitalik Buterin a mnoho ďalších sa snažia kryptomeny a blockchain technológiu zrozumiteľne predstaviť aj laikom. Jedným z týchto ľudí je aj Tim Draper. Sám o sebe vyhlasuje, že je veľký zástanca a nadšenec kryptomien a už sa dlhšiu dobu otvorene vyjadruje o svojom postoji k blockchain technológiám. Jeho postoj je viac ako pozitívny, kedže si myslí, že kryptomeny začnú postupne vládnuť svetu.

Veľký fanúšik kryptomien

Tim Draper už v roku 2014 otvorene prehlasoval, že verí Bitcoinu. Pozornosť sa mu však dostala v tom istom roku najmä kvôli niečomu inému. V dražbe, ktorá bola usporiadaná U.S Marshals Service, kúpil takmer 32 000 Bitcoinov. Väčšina týchto mincí bola zadržaná na Silk Roade. V dnešnej dobe takýto počet Bitcoinov predstavuje takmer 263 miliónov dolárov (v čase písania článku jeden BTC= 8200 dolárov).

V článku pre Forbes sa Tim Draper vyjadril:

„Verím, že Bitcoin a kryptomeny budú o pár rokov hlavnou hnacou silou obchodovania po celom svete. Nerozumiem, prečo by sa niekto chcel vrátiť ku fiatu (klasickým peniazom). Kryptomeny sú distribuované, bezpečné a celosvetovo rozšírené na rozdiel od fiatu, ktorý podlieha rozmarom politikov.“

Niet pochýb, že Tim verí Bitcoinu, kedže odhadovaná cena jeho portfólia bola v čase ATH (all time high- najvyššia dosiahnutá cena) viac ako 600 miliónov dolárov.

Kryptomeny vymenia fiat

Tim Draper sa takto optimisticky nevyjadril o kryptomenách prvý krát. V článku pre CNBC uviedol, že kryptomeny úplne nahradia fiat. Ako sme uviedli v tomto článku, sám si vie predstaviť, že o 5 rokov si kúpite hamburger alebo kávu iba za digitálne meny.

Tim má vraj kryptomenám dôverovať natoľko, že by jeho portfólio malo obsahovať až 40 rôznych kryptomien. Navyše sa zúčastňuje aj ICO predajov. Jedným z nich bolo napríklad Tezos ICO, pri ktorom sa vyzbieralo rekordných 230 miliónov dolárov.

„Som veľmi otvorený možnostiam, ktoré sú ICO schopné priniesť do dnešnej spoločnosti. Tímy okolo ICO však musia byť veľmi opatrné, aby prípadná popularita tokenu nespôsobila problémy. Musia byť pripravení na to,že ich povinnosťou je naplniť očakávania investorov. Tezos má skvelý tím a vkladám do nich moju plnú dôveru. Majú potenciál na vytvorenie skvelej platformy.“

Záver

Je síce veľmi pozitívne, že sa nájdu ľudia, ktorí prejavujú veľkú náklonnosť voči kryptomenám, avšak to ešte nič nezaručuje. Prechod na kryptomeny určite nebude jednoduchý. Je veľmi pravdepodobné, že sa nájdu strany, ktoré sa budú snažiť tieto digitálne meny obmedziť ako to len pôjde. Tim Draper ale verí, že si táto nová blockchain technológia vydobyje svoje miesto vo svete už vo veľmi blízkej budúcnosti.

Sledujte naše krypto-spravodajstvo na facebooku. AK chcete dostávať notifikácie na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance