Spravy.
Spravy. Zdroj: shutterstock.com/andrewvect

Twitter potvrdil zákaz reklám, kryptotrhy opäť v červených číslach – Nadácia Bitcoin Private prijíma žiadosti o grant – Nízozemský súd uznal Bitcoin ako prevoditeľnú hodnotu – Israel vydal sériu doporučení pre ICO – Rusko bude regulovať aj blockchain – Britský minister potvrdil, že kryptomeny nepredstavujú riziko – Bielorusko má účtovný štandard pre kryptomeny – Korejská burza Upbit má vlastný kryptoindex – Dve kryptoburzy z Chile vyžadujú od centrálnej banky oficiálne stanovisko ku kryptomenám

Správa dňa

Twitter oficiálne vydal správu, že sa pripojí ku gigantom Google a Facebooku v zákaze reklamy na kryptomeny a ICO na svojich stránkach. Ako súčasť svojho záväzku “zaistiť bezpečnosť komunity Twitteru” vydala firma nové pravidlá pre inzerciu, ktoré zakazujú inzerciu počiatočných ponúk mincí a predaja tokenov. Kryptotrhy zareagovali prepadom a takmer všetky kryptomeny sú opäť v červených číslach. Cnet.com (v EN)

Mohlo by vás tiež zaujímať: Zákaz reklám na Facebooku mal tieto následky

Kryptomeny

Nadácia Bitcoin Private (BTCP) uviedla, že udelí niekoľko grantov vo výške 150 000 USD na výskumné projekty, ktoré pokrývajú množstvo tém, vrátane kybernetickej bezpečnosti a kryptografie. Snaží sa o sponzorovanie projektov, ktoré trvajú od troch mesiacov do jedného roka, pričom granty sa budú vyplácať priebežne. Themerkle.com (v EN)

Regulácie

Začiatkom tohto týždňa nizozemský súd popísal Bitcoin ako prevoditeľnú hodnotu. Súd výslovne uviedol, že vlastnícke práva sa vzťahujú aj na Bitcoin, pretože ako kryptomena je schopná prenášať hodnotu peer-to-peer spôsobom. Súd ďalej poznamenal, že kryptomena je legitímna prevoditeľná hodnota. CCN.com (v EN)

Izraelský orgán pre cenné papiere (ISA) po preskúmaní ICO vydal radu “doporučení určených na rozptýlenie neistoty a dosiahnutia rovnováhy medzi technologickou inováciou a ochranou investorov”. Úrad považuje kryptomeny, ako je Bitcoin, za cenné papiere – to je rozhodnutie s významnými dôsledkami pre budúcu reguláciu. Bitcoin.com (v EN)

Kryptomeny nie sú jedinou technológiou, ktorá bude v Rusku regulovaná. Krajina uviedla, že v nadchádzajúcich mesiacoch by mohol byť zavedený legislatívny rámec aj pre blockchain. Bitcoinist.com (v EN)

Minister Spojeného kráľovstva John Glen povedal vo štvrtok novinárom na konferencii, že “primerané” predpisy by mohli výrazne posilniť miestny kryptomenový priemysel. Vo svojich komentároch Glen uviedol, že vláda je stále “zapojená do hľadania správneho vyjadrenia a správnej úrovne regulácie, tam, kde je to vhodné”. Coindesk.com (v EN)

Iba niekoľko dní pred legalizáciou kryptoaktivít prijalo Bielorusko nový účtovný štandard, ktorý sa zaoberá kryptomenovými operáciami. Klasifikuje digitálne tokeny podľa ich obstarania a zamýšľaného použitia. Dokument definuje informácie, ktoré budú spoločnosti povinné zdieľať s úradmi. Prezidentský dekrét, ktorý upravuje sektor kryptomien, vstúpi v platnosť 28. marca. Bitcoin.com (v EN)

Mohlo by vás tiež zaijímať: Regulácie a ich vplyv na vývoj tržných cien

Burzy

Upbit, relatívne nová kórejská kryptoburza, ktorá sa rýchlo stala najväčším obchodným objemom v zemi, spúšťa prvý domáci index kryptomien, aby umožnila investorom lepšie porozumieť celkovým trendom na trhu, UbCI (Upbit Crypto Index).  CCN.com (v EN)

Dve kryptoburzy z Chile vyzývajú miestnu Asociaci bank (Asociación de Bancos e Instituciones Financieras- ABIF), aby vydala jasné stanovisko k novému priemyslu. Firmy uskutočnili tento krok potom, čo rada chilských bánk údajne zrušila ich účty iba preto, že burzy obchodovali s kryptomenami. Bitcoin.com (v EN)

 

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance