Šéf Coinbase Brian Armstrong kritizuje Apple!
Šéf Coinbase Brian Armstrong kritizuje Apple! ,zdroj: www.shutterstock.com/PalSand

Binance

Zásady giganta Apple podľa Briana Armstronga, riaditeľa Coinbase, brzdia proces adoptácie kryptomien!

Armstrong obvinil Apple, že úmyselne zakazuje funkcie priamo z ich aplikácie a celkovo je nepriateľský voči kryptomenovému priemyslu.

Šéf Coinbase má odkaz pre Apple

Generálny riaditeľ a spoluzakladateľ Coinbase Brian Armstrong sa kriticky vyjadril voči Apple poukazujúc na niektoré problémy, ktoré podľa neho firma má.

Mohlo by ťa zaujímať: TOP dôvody, prečo Bitcoin dokáže nahradiť súčasný platobný systém – časť 1.

Armstrong bol hosťom „Superstream Podcast“, kde diskutoval o súčasnej situácii v oblasti kryptomien a o jeho kryptoburze Coinbase.

Predtým ako začal kritizovať Apple sa vyjadril, že kryptomenoví investori budú jedného dňa schopní využívať „krypto-kompatibilné“ zariadenia so zabudovanými špeciálnymi hardvérovými vlastnosťami.

Neskôr v podcaste tvrdil, že „Apple doteraz s kryptomenami nezaobchádzal vôbec dobre a dodal, že firma zakázala množstvo funkcií, ktoré by ľudia v aplikácii chceli, ale Apple ich nepovolil.“

Vydá niekedy Coinbase svoju vlastnú hardvérovú peňaženku? Armstrong na túto otázku odpovedal pozitívne. Avizvoal, že spoločnosť už má pripravenú hardvérovú peňaženku spolu s ledgerom. Čaká sa ale na dva najväčšie mobilné operačné systémy (iOS a Android), ktoré podľa neho potrebujú rozšíriť svoj ekosystém produktov tak, aby zahŕňali kryptomeny.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Dúfajme, že jedného dňa sa situácia zmení

Podľa Armstronga by väčšina ľudí bola spokojná, keby využila softvér priamo zabudovaný v ich telefónoch, ako je napríklad kryptomenová peňaženka. Technológie, ktoré majú k dispozícii spoločnosti ako Apple, momentálne neumožňujú funkčnosť, ktorá by bola potrebná na to, aby bola kryptomenová peňaženka použiteľná a dostupná v telefóne.

Aj keď Armstrong nešpecifikuje, ktoré funkcie boli zakázané alebo jednoducho nevyužité, hovorí, že v budúcnosti budú potrebné telefóny kompatibilné s kryptomenami a tie sa môžu stať populárnymi po celom svete.

Pripomíname, že toto nie je to prvýkrát, čo Brian Armstrong vyjadril svoju nespokojnosť voči Apple. Ešte v roku 2020 poznamenal, že pravidlá App Store bránia tvorbe a rastu Bitcoinu.

Na druhej strane, karta kryptoburzy Coinbase, ktorá je založená na kryptomenách, bola schválená na používanie v „Apple Wallet“ v júni 2021. Používatelia môžu kartu používať na míňanie kryptomien akoby šlo o reálne platidlo kdekoľvek na svete, kde to je povolené.

Čítaj ďalej: TOP dôvody, prečo Bitcoin dokáže nahradiť súčasný platobný systém – časť 2.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre