Má Bitcoin s istotou vytvorené nové dno?
Má Bitcoin s istotou vytvorené nové dno? Zdroj: Shutterstock, Third key

Trh s kryptomenami je aktuálne vo veľmi napätom období. Je ťažké predpovedať pohyb, ktorým sa Bitcoin vyberie. Špičkový analytik však naznačuje, že môžeme byť svedkami vytvorenia nového dôležitého dna.

Vytvorí Bitcoin nové dno?

Profesionálny kryptomenový analytik Kevin Svenson upozornil svojich sledovateľov, aby upriamili svoju pozornosť na týždenné objemy BTC. Prečo? Svenson začal sledovať indikátor, ktorý v minulosti takmer nikdy nezlyhal. A tento ukazovateľ predpovedá, že by sa v prípade BTC mohlo vytvoriť dôležité dno.

Svenson tvrdí, že tento indikátor dokázal od roku 2017 konzistentne predpovedať cenové minimá BTC.

Mojím ukazovateľom číslo jeden je indikátor, ktorý ma doteraz takmer nikdy nesklamal, a je to týždenný objem na burze Coinbase. Môj kanál bol známy tým, že sa o tom často hovorilo. Vrcholy a dná sme v podstate predpovedali na základe jednoduchého pohľadu na týždenný objem BTC na burze Coinbase.“

Mohlo by ťa zaujímať: Prečo je „nudná“ volatilita Bitcoinu pre investorov pozitívna?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Konkrétne prípady sa udiali v roku 2017, keď BTC dosiahol vrchol, ktorý bol definovaný jeho objemom. Aj v prípade najnižšieho bodu na úrovni 6 000 USD prišiel odraz, ktorý predpovedal obrovský objemový rast. Taktiež aj v roku 2018, keď sa Bitcoin nachádzal v medveďom období, prišiel masívny objemový skok a následne rast. Ďalšia udalosť prišla v roku 2019, keď BTC dosiahol vrchol 14 000 USD.

A aktuálny stav podľa Svensona?

Bitcoin narazí na 30k USD, kde je naša aktuálna hlavná línia podpory. A práve tu môžeme vidieť masívne objemy.“

Analytik však upozorňuje, že na to, aby sme vedeli s istotou určiť nejaké konkrétne dno, musí po korekcii prísť masívny nárast objemov.

Je nepravdepodobné, že by sme pri odraze dostali takýto objem. Býčie trendy potrebujú čas na vybudovanie. Býk je konšpiračné zviera, ktoré spolupracuje ako stádo a tlačí cenu nahor, ale medveď je sám. Koná sám a keď príde, tak rýchlo zmetie.“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre