Šéf burzy Binance je obvinený z ďalšieho vážneho porušenia zákona

Kategorie: Inštitúcie, Novinky
Binance a Changpeng Zhao verzus SEC.
Binance a Changpeng Zhao verzus SEC. Zdroj: shutterstock.com/CryptoFX/Piotr Swat a Binance

Súdny spor medzi najväčšou kryptomenovou burzou a Komisiou pre cenné papiere a burzy (SEC) priniesol vážne obvinenia proti šéfovi Binance Changpeng Zhaovi (CZ). Podľa správy Coindesk mal CZ spolu s Guangyingom Chenom presunúť miliardy dolárov zo zákazníckych prostriedkov prostredníctvom ich holdingovej spoločnosti.

SEC požaduje zmrazenie aktív Binance.US

V novom súdnom dokumente sa uvádza, že prostriedky presunuli prostredníctvom sprostredkovateľskej holdingovej spoločnosti Key Vision Development Limited. Dokopy údajne premiestnili až 12 miliárd dolárov. SEC toto zistenie použije na súde ako argument ku žiadosti na dočasné zmrazenie aktív na Binance.US. Spoločnosť poprela, že by miešala peniaze klientov s firemnými fondmi.

SEC vyšetruje Binance.US už od roku 2020. Regulátor obvinil Binance z toho, že burza do decembra 2022 držala v správe aktíva svojej pobočky Binance.US aj napriek tomu, že má ísť o dva separátne subjekty.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Binance a Coinbase v problémoch

SEC nedávno zažaloval nie len Changpeng Zhaa, ale aj samotnú spoločnosť Binance. Regulátor vzniesol 13 obvinení proti subjektom kryptomenovej burzy za prevádzkovanie neregistrovaných búrz a skresľovanie obchodných kontrol. Na toto obvinenie reagovala burza oficiálnym vyjadrením, v ktorom uviedla, že je sklamaná z neochoty SEC-u spolupracovať.

Ak sa zaujímate o podobné témy týkajúce sa problémov burzy, odporúčame Vám prečítať si aj nasledujúce články:

Okrem lídra kryptomenových búrz má podobný problém aj druhá najväčšia kryptomenová burza na svete, Coinbase. SEC obvinila Coinbase z toho, že prevádzkuje platformu na obchodovanie s kryptomenami ako neregistrovaná národná burza cenných papierov. Regulátor považuje konanie Coinbase za vedomé s cieľom vyhnúť sa zverejňovaniu informácií.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Najväčší šok v histórii kryptomien

Kryptomeny reagovali na tieto udalosti negatívne a ceny sa počas 5. júna prepadli v niektorých prípadoch až o 10%, no hneď na druhý deň sa spamätali. Výnimkou je binance coin, ktorý sa stále obchoduje o 16% nižšie od zverejnenia žaloby.

Zatiaľ je priskoro predpovedať ako dopadnú súdne spory, no napriek tomu dostal kryptomenový sektor ďalšiu ranu. A je potrebné mať na pamäti, že sa jedná o dve najväčšie kryptomenové burzy na svete. Prípadné dokázanie viny môže znamenať pre fanúšikov kryptomien najväčší šok v histórii digitálnych mien.

Mohlo by ťa zaujímať: Poznáme misiu Americkej komisie pre burzy: Hľadajú spôsob, ako zničiť kryptoburzy