Poznáme misiu Americkej komisie pre burzy: Hľadajú spôsob, ako zničiť kryptoburzy

Inštitúcie SEC zahájil vojnu voči kryptoburzám
SEC zahájil vojnu voči kryptoburzám. Zdroj: shutterstock.com/kan_chana/KanawatTH
BITmarkets BITmarkets

Napätie na kryptomenovom trhu stále graduje a momentálne je ťažké predvídať, kam až Americká komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) vo svojom boji proti kryptomenám môže zájsť. Dnes sa pozrieme na kruté fakty, ktoré nepotešia snáď žiadneho fanúšika kryptomien. Portál Cryptopotato si všíma vyhlásenia predseda SEC-u, Garyho Ganslera. Nasledujúce riadky nie sú určené pre labilnejších kryptomenových nadšencov.

Nie bitka, ale vojna

Ako sme vás za posledých 24 hodín informovali, SEC podal žaloby na dve najväčšie kryptoburzy – Binance a Coinbase. Urobil tak v priebehu 24 hodín, čím dal jasne najavo, že svoju misiu odštartoval bez zábran. Súčasne sa predseda Gary Gensler vyjadril pre viaceré americké médiá ku týmto skutočnostiam. Z jeho slov vyplýva jasný cieľ regulátora: dokázať, že aspoň jeden z tokenov listovaných na burzách Binance a Coinbase sú cenné papiere, čím by mohli potvrdiť nezákonné konanie búrz a radikálne ich penalizovať alebo i ukončiť ich činnosť.

„Musíme len preukázať, že jeden z nich je cenný papier a mal by sa riadne registrovať a mať knihy pravidiel proti podvodom a manipulácii ako burza, maklér a podobne.” Ak sa nepodarí kryptomeny zregulovať, trh sa údajne môže zrútiť ako domček z kariet. Gensler vidí kryptotrh ako jednu veľkú hru, ktorá ak nebude hrať podľa jeho pravidiel, nebude fungovať. Už skôr sme vás informovali, že predseda SEC-u sa pred Americkým senátom snažil dokázať, že ethereum je cenný papier, čo sa mu však nepodarilo.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Kryptoburzy sú navrhované tak, aby porušovali zákony

Fakty, ktoré SEC vytiahol proti dvom najväčším kryptoburzám, sú najsilnejším kalibrom právnych zbraní, o ktorých však nie je isté, či v skutočnosti právne sú. Gensler v interview pre agentúru Bloomberg priamo obvinil kryptoburzy, že sú navrhované tak, aby porušovali americké finančné zákony. Dostať ich pod regulácie si tak považuje za svoju najnaliehavejšiu povinnosť.

Pri nasledujúcich slovách Genslera sa iste otvára nožík vo vrecku nejednému triezvo premýšľajúcemu človeku: „Nepotrebujeme viac digitálnych mien. Digitálnu menu už máme. Volá sa americký dolár. Volá sa euro alebo sa volá jen, všetky sú teraz digitálne. Už máme digitálne investície.” Tieto slová neúprosného zástancu tradičného finančého systému neveštia nič dobré pre kryptokomunitu a alternatívne typy financií.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Medzitým sa na centralizovaných kryptoburzách spustila panika a investori vo veľkom vyberajú svoje prostriedky z búrz. Poučení zlými správami od pádu burzy FTX už nenechávajú nič na náhodu. Ako informuje Coinspeaker, z burzy Coinbase odišlo za necelých 24 hodín od podania žaloby viac ako 600 miliónov dolárov a z Binance to bolo dokonca viac ako 1 miliarda dolárov. Tento úbytok likvidity sa môže negatívne podpísať pod ďalšie problémy búrz. Šťastím je, že sa bavíme o dvoch najväčších burzách, pri ktorých úbytky aj v pár miliardach neznamenajú existenčné riziko.

Čítajte ďalej: Benjamin Cowen: Kryptomeny čoskoro čaká masívny cenový pokles

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: cryptopotatoTAGY: