Šéf Americkej centrálnej banky povedal o kryptomenách niečo, čo by čakal len málokto

Novinky Šéf FED-u sa vyjadril ku kryptomenám
Šéf FED-u sa vyjadril ku kryptomenám. Zdroj: shutterstock.com/Blue Planet Studio a federalreservehistory.org
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Kryptomenové podvody a krachy spoločností ako FTX a Celsius, dvihli varovný prst nad kryptomenovým trhom. Zároveň vniesli na trh veľmi negatívne meno, čo odlákalo investovať nie len retail investorov, ale hlavne veľké fondy. Kryptomeny síce nie sú podvod, ale, žiaľ, minulý rok cez niektoré spoločnosti boli využité na zlé účely. Ako informoval portál news.bitcoin, ku kryptomenám sa vyjadril aj predseda FED-u.

Napríklad u burzy FTX majiteľ so zamestnancami využívali peniaze klientov na nákupy nehnuteľností a na iné súkromné účely. Zároveň peniaze boli využité na reklamu spoločnosti. Po krachu, ako sme informovali v niekoľkých článkoch, sa o kryptomeny začala zaujímať Americká komisia pre cenné papiere a burzy:

V súčasnosti neexistuje v žiadnom štáte sveta patričná regulácia, ktorá by robila kryptomenové spoločnosti transparentné a chránila klientov búrz. Na Slovensku napríklad existuje Fond na ochranu vkladov, ktorý v prípade krachu napríklad banky zabezpečuje, že klient dostane odškodné do výšky maximálne 100 000 eur.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Predseda FED-u reaguje na kauzy

Ku posledným kauzám v kryptomenom svete sa vyjadril aj predseda Americkej centrálnej banky, Jerome Powell. Pred senátnym výborom pre bankovníctvo, bývanie a mestské záležitosti na adresu kryptomien povedal:

„Sledujeme, čo sa deje v krypto priestore. To, čo vidíme, je pomerne veľa nepokojov, vidíme podvody, vidíme nedostatok transparentnosti, vidíme riziko – mnoho a mnoho podobných vecí.”

Okrem kritiky ale kryptomeny nevníma negatívne. Podľa neho netreba potláčať inovácie tvrdými reguláciami. Samotné kryptomeny nepredstavujú žiadne riziko. Problém je hlavne v spoločnostiach, ktoré poskytujú služby v súvislosti s kryptomenami. Podľa predsedu, sa pridružené inštitúcie usilujú aktívne pripraviť výhodné regulácie tak, aby kryptomeny neboli potlačené a zároveň poskytovali bezpečné miesto.

Väčšina predsedov bánk a riaditeľov regulačných orgánov sa dlhodobo vyjadruje negatívne ku kryptomenám. Svetovo uznávaní investori Warren Buffett a Charlie Munger sú dokonca za úplný zákaz kryptomien a v živote by si nekúpili ani len časť z bitcoinu.

Prečítaj si aj: Bitcoin čelí hrozbe: Cena sa môže masívne prepadnúť

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku

Autor:
Ľuboš Kovár
Ľuboš Kovár

Kryptomenám sa venuje už od strednej školy. Za niekoľko rokov vybudoval z Kryptomagazínu najväčší kryptomenový a zároveň ekonomický magazín na Slovensku.