Hrozí ďalší prepad kryptomien
Hrozí ďalší prepad kryptomien. Zdroj: Shutterstock.com/Wit Olszewski/danielo

Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) začína vyšetrovať projekty, ktoré nespĺňajú predpisy. Opäť ako v minulosti ide o spoločnosti, ktoré poskytujú kryptomenové pôžičky. Pád či potenciálne stopnutie týchto projektov však môže spôsobiť ďalší masívny prepad kryptomien. Do tohto vyšetrovania sa podľa portálu Crypto News Flash zapája aj americké ministerstvo spravodlivosti.

Opäť hrozí masívny prepad kryptomien

To, že sa americké úrady po páde kryptomenovej burzy FTX vo veľkom zamerajú na ďalšie projekty, sa potvrdzuje. Tentokrát ide o spoločnosti DCG a Genesis, ktoré ponúkajú kryptomenové úverové produkty. Jedna z prvých informácií tohto vyšetrovania prišla od agentúry Bloomberg, podľa ktorej začalo americké ministerstvo spravodlivosti v spolupráci s Komisiou pre cenné papiere a burzy preverovať interné finančné transakcie spomínaných spoločností.

Projekty DCG a Genesis
Projekty DCG a Genesis. Zdroj: Shutterstock.com/mundissima

Prečítaj si tiež: Dobrá správa pre Bitcoin? Americkému doláru hrozí masívny pokles

Anonymný zdroj pre agentúru Bloomberg uviedol, že si prokurátori dokonca vyžiadali povolenie prezretia súkromných účtov investorov. To len dokazuje závažnosť vyšetrovania. Pozitívom však je, že zatiaľ ani jedna zo spoločností nebola obvinená z nejakého protiprávneho konania.

Spoločnosť DCG vždy zachovávala bezúhonnosť vo svojich obchodoch a vykonávala svoju činnosť v súlade so zákonom. A čo je dôležitejšie, nemáme žiadny dôvod, prečo by sa prokurátori mali zaujímať o naše obchodné operácie,“ bráni sa spoločnosť DCG.

Oficiálne stanovisko zatiaľ neprišlo ani zo strany amerických orgánov, takže nie je jasné, o aké konkrétne porušenie ide.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Dôsledok krachu Three Arrows Capital a FTX

Prvé náznaky problémov spoločností DCG a Genesis prišli po tom, čo zanikol fond Three Arrows Capital. To však nie je všetko. Spoločnosti boli naviazané aj na kryptomenovú burzu FTX, ktorá taktiež skrachovala. V tom momente musela spoločnosť Genesis Global Capital pozastaviť výbery pre masívne straty. Aj v tomto prípade predstavitelia tvrdili, že žiadne problémy s likviditou nemajú.

Za zmienku stojí, že spoločnosť DCG má svoje prostriedky rozložené prakticky v každom sektore kryptomenového odvetvia. Ak príde k vyhláseniu bankrotu, môže to spôsobiť obrovské problémy v celom sektore kryptomien.

Nie je to prvýkrát, čo SEC tvrdo útočí na kryptomenové spoločnosti. Komunita netrpezlivo očakáva finálne vyústenie nekonečného súdneho sporu proti spoločnosti Ripple, ktorý sa môže skončiť už čoskoro. Prekvapením však je, že na základe najnovších informácií je to práve Ripple, kto má v procese navrch. Ak by to tento blockchain dotiahol do úspešného konca, môže to byť pre celý sektor obrovský úspech a memento do budúcnosti.

Čítaj ďalej: Budú kryptomeny rásť? Dominancia Bitcoinu začína klesať