Burza Kraken v nemilosti SEC-u
Burza Kraken v nemilosti SEC-u. Zdroj: shutterstock.com/Bigc Studio/Sergei Elagin

Kryptomeny v USA čelia v posledných dňoch veľkému tlaku. SEC výrazne pritvrdil svoju politiku po tom, čo dostal jasné príkazy z Bieleho domu. Naplno to pocítila kryptomenová burza Kraken, na čele ktorej stojí Jesse Powell. Ten sa cíti byť veľmi ukrivdený a ponížený. Informoval o tom portál Coin Edition.

SEC vs. Kraken

Generálny riaditeľ kryptomenovej burzy Kraken, Jesse Powell, sa na svojom twitterovom účte vyjadril k nedávnej nešťastnej situácii, po ktorej bola burza nútená pozastaviť svoju činnosť v USA. Podľa Powella bolo nesprávne podvoliť sa Komisii pre cenné papiere a burzy v prípade 30 miliónovej pokuty.

Burza Kraken sa ocitla v nemilosti SEC-u, čo potvrdil aj jej predseda Gary Gensler pre televíziu CNBC. Problémom boli, ako inak výnosy, ktorými burza lákala investorov a to bez zverejnenia rizík, čo je podľa Genslera v rozpore so zákonmi v USA. Investori mohli získať výnos od 4 do 20 %.

Človeče, všetko, čo som musel urobiť, bolo vyplniť formulár na webovej stránke a povedať ľuďom, že odmeny za staking pochádzajú zo stakingu? Škoda, že som toto video nevidel skôr, ako som zaplatil pokutu 30 miliónov dolárov a súhlasil s trvalým odstavením služby v USA,“ uviedol sarkasticky Powell.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Problémy môžu byť vážnejšie

Prednedávnom sa k tejto problematike vyjadril aj generálny riaditeľ siete cardano Charles Hoskinson, ktorý sa prekvapujúco pridal na stranu Genslerovho úradu. Priamo skritizoval konkurenčnú sieť etherea a jej stakingový program, ktorý môže dostať celý sektor kryptomien do veľkých problémov.

Viac si môžete prečítať v našom článku: Charles Hoskinson – Smerovanie etherea je veľmi problematické a môže uškodiť celému odvetviu

Neutíchajúce problémy môžu spôsobiť výraznejší pokles kryptomien, čo predpovedá aj legendárny investor Robert Kiyosaki. O jeho predpovedi sme vás informovali v našom nedávnom článku. Tento investor je známy hlavne vďaka svojim najpredávanejším knižným titulom a taktiež aj vďaka pravidelným komentárom o svetovej ekonomike.

Prvé domino v Silicon Valley padá a v roku 2022 prepustí 144 000 ľudí. Ďalších 66 000 v roku 2023. Stansberry Research predpovedá valentínsky masaker. Všetko sa zrúti vrátane cien zlata, striebra a bitcoinu. Nepodliehajte panike. To sú dobré správy. Aspoň nakúpim viac zlata, striebra a bitcoinu,“ dodal Kiyosaki.

Čítaj ďalej: Známy ekonóm opäť prilieva do ohňa – Čaká nás omnoho horšia recesia, ako si vie FED predstaviť