Bitcoin čelí hrozbe
Bitcoin čelí hrozbe. Zdroj: shutterstock.com/frank60

Kryptomenovému trhu hrozí pokles v dôsledku výberu zisku, respektíve predaja na trhu. Navyše, o 2 týždne nás čaká ďalšie zasadnutie FED-u, ktoré by podľa očakávania malo potvrdiť negatívny sentiment na trhu.

Bitcoin môže spadnúť na 19 800 dolárov

Podľa najnovšej Glassnode analýzy, je aktuálne priemerná nákupná cena všetkých držiteľov bitcoinu na hodnote 19 800 dolárov. Bitcoin je po viac ako 50 % raste od novembra, čo znamená, že držitelia a špekulanti môžu začať predávať. To sa s najväčšou pravdepodobnosťou na trhu aj deje.

Poklesu pomohlo aj piatkové ohlásenie spoločnosti Silvergate. Špekuluje sa, že firma je v strate a hrozí jej zánik. Investori na burze to zobrali negatívne a začali masívne v piatkových ranných hodinách predávať.

Metrika označuje koniec poklesov
Metrika označuje koniec poklesov. Zdroj: glassnode.com

Glassnode analýza ďalej uvádza, že sa trh nachádza v prechodnej fáze. Tá sa nachádza v neskoršej, respektíve poslednej fáze poklesov na trhu. Potvrdzuje to aj metrika aNUPL, ktorá meria nerealizovaný zisk a stratu. Nedá sa vylúčiť, že po korekcií, ktorá aktuálne pretrváva, bude bitcoin pokračovať ďalej v raste. Zotavenie na trhu ale môže trvať aj celý tento rok.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

FED stále ohrozuje trhy

O 2 týždne bude zasadať Americká centrálna banka. Očakáva sa, že úrokové sadzby budú ďalej rásť a dlho očakávaný pivot sa nebude konať ani tento krát. Niektorí ekonómovia dokonca varujú pred stále pretrvávajúcim rizikom masívnych poklesov na burze.

Vysoké úrokový sadzby majú negatívny dopad na cenový vývoj. Pokiaľ bude FED pokračovať vo zvyšovaní, tak nie len, že trhy nebudú rásť, ale hrozí riziko ďalších, veľkých výpredajov.

Pridaj sa do Discord komunity kryptonadšencov a investorov na Slovensku. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a LinkedIne

Aký je sentiment na trhu

Z krátkodobého pohľadu sú trhy prevažne v negatívnej nálade a uľaviť by sa mohlo niekedy počas leta, kedy FED môže začať znižovať úrokové sadzby. Dovtedy bude na trhu stále pretrvávať riziko, že akcie aj kryptomeny uvidíme na novom dne. Aktuálne sa očakáva, že cena bitcoinu spadne na 20 000 dolárov, kde sa rozhodne, či investori budú mať záujem na tejto hladine nakupovať a cena sa pohne hore alebo príde otestovanie dna na 16 000 dolárov.

Prečítaj si aj: Výhľad pre bitcoin na tento týždeň je negatívny – 4 dôvody, prečo príde pokles