Šéf Binance a dôležité varovanie
Šéf Binance a dôležité varovanie. Zdroj: Binance a shutterstock.com/FellowNeko

Generálny riaditeľ najväčšej kryptomenovej burzy na svete, Changpeng Zhao (CZ), nedávno varoval účastníkov trhu pred možnými dopadmi v prípade, že stablecoin binance USD (BUSD) bude uznaný ako cenný papier. Podľa údajov z portálu News Bitcoin vyjadrenie prichádza bezprostrednej po súdnom spore spoločnosti Paxos a Americkej komisie pre cenné papiere a burzy (SEC).

SEC má v úmysle podniknúť kroky proti Paxos Trust Company, ktorá je emitentom BUSD. Paxos medzitým oznámil, že od 21. februára prestane vydávať nové BUSD tokeny po výzve ministerstva financií New Yorku. CZ vysvetlil, že v prípade zastavenia emitovania mincí sa bude trhová kapitalizácia BUSD časom iba znižovať.

Podľa údajov z CoinMarketCap je v čase písania článku stablecoin Binance USD na 7. mieste podľa trhovej kapitalizácie spomedzi všetkých kryptomien s hodnotou 15,2 miliardy dolárov. Zároveň je po USDT a USDC tretím najväčším stablecoinom.

SEC označila BUSD za cenný papier a žalovala emitenta Paxos. Problémom ale je, že pri kúpe stablecoinov držitelia neočakávajú dosiahnutie zisku ako v prípade cenných papierov. Napriek tomu môže byť stablecoin klasifikovaný rovnako. CZ varoval kryptomenový trh, že ak BUSD bude spadať do kategórie stablecoinov, bude to mať obrovský vplyv na budúcnosť sektoru.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

 

Má Binance problémy?

Tieto diskusie prichádzajú bezprostredne po nedávnom pozastavení všetkých výberov v amerických dolároch na burze Binance, o čom sme vás informovali už skôr. Burza uverejnila svoje vyjadrenie na sociálnej sieti Twitter a znepokojila mnohých účastníkov trhu.

Okrem toho nedávno došlo aj ku priznaniu burzy ohľadne pochybenia pri správe finančných prostriedkov klientov. Spoločnosť uchovávala rezervy tokenov spoločne s prostriedkami klientov v jednej zo svojich peňaženiek. Priznanie síce pridalo reputácii Binance, no opäť sme boli svedkami dôsledkov držania kryptomien na burzách, kde nie ste dokonca ani majiteľmi svojich kľúčov.

Je dôležité povedať, že Binance je považovaná za najbezpečnejšiu platformu výmeny kryptomien. Kevin O’Leary nedávno prišiel s hrozivým varovaním pre kryptomeny a predpovedal, že Binance čakajú veľké problémy a výsledkom bude pád väčšiny projektov. V prípade, že by naozaj došlo k podobnému scenáru, bola by to pre kryptomenový trh najväčšia rana akú zažil.

Mohlo by ťa zaujímať: Držíte kryptomeny na známych burzách? – Toto by ste mali čo najskôr urobiť