SEC chce regulovať stablecoiny
SEC chce regulovať stablecoiny. Zdroj: Shutterstock.com/Maksim Safaniuk

Gary Gensler, vedúci americkej Komisie pre cenné papiere a burzy SEC, potvrdil, že jeho agentúra nemá právomoc ani úmysel zakázať kryptomeny. Gensler počas odpovedí na otázky 5. októbra zdôraznil, že zákaz kryptomien nespadá do mandátu SEC, pričom uviedol: „To by bolo na Kongrese.“

Dodal a zdôraznil, že je potrebné zahrnúť kryptomeny do právomoci SEC v oblasti ochrany investorov. Gensler tiež poznamenal, že prioritou agentúry sú problémy s finančnou stabilitou, ktoré by stablecoiny mohli vyvolať.

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Prečítaj si tiež – Bitcoin je najviac zhodnocujúcim sa aktívom v histórií – dosiahol profit 6,5 miliardy %!

SEC chce reguláciu stablecoinov

Otázky na Kongres týkajúce sa úsilia SEC o reguláciu kryptomien prichádzajú uprostred rastúcej diskusie o tom, ako by mal byť regulovaný kryptopriemysel a jeho rôzne časti vrátane búrz a stablecoinov.

Počas utorkového štvorhodinového rozhovoru Gensler riešil otázky kryptomien, stablecoinov, regulácie búrz a decentralizovaného financovania (DeFi).

Gensler väčšinou opakoval svoje predchádzajúce myšlienky o regulácii kryptomien vrátane potreby burz zaregistrovať sa v SEC. Hovoril o potenciálnom systémovom riziku, ktoré predstavujú stablecoiny. Je teda potrebné, aby podliehali zvýšenej regulácii. V minulosti dokonca stablecoiny nazýval pokrovými žetónmi.

Mohlo by ťa zaujímať – Analýza BTC – ak cena prekoná 53 000 $, môže to znamenať bullrun

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre