Stablecoin Djed od Cardano
Stablecoin Djed. Zdroj: COTI/Twitter

Pred nedávnom sme vás informovali o tom, že Cardano spustí jeden zo svojich najambicióznejších projektov v podobe vlastného stablecoinu. Tento projekt sa stáva realitou, keďže bolo oficiálne vyhlásené jeho spustenie.

Prečítaj si tiež: Ideálne riešenie pre riadenie infraštruktúry štátu? Podľa Hoskinsona je to Cardano!

Cardano a stablecoin krytý zlatom

Všetky dôležité informácie boli oznámené na summite o kryptomenách, ktorý usporiadali britské noviny, ktoré sa zaoberajú správami zo sveta financií, City A. M. Táto udalosť priniesla nové dôležité partnerstvo decentralizovaného protokolu MELD so spoločnosťou Tingo Holdings a Ubuntu Tribe.

V rámci nového partnerstva bude vďaka sieti Cardano umožnené používateľom vypožičiavanie a vkladanie svojich aktív, a to všetko za pomoci stablecoinu, ktorý bude krytý zlatom.

„Naším cieľom je jednoduchosť a prehľadnosť. Zlato bude uložené v trezore. Neskôr bude tokenizované a rozdelené tak, aby sme ho mohli predávať. Je to jednoduchá myšlienka, no má neuveriteľnú silu, pretože sa na ňu môžeme spoľahnúť,“ uviedol Ken Olling, predseda spoločnosti MELD.

Môže ťa zaujímať: Mediálny boom môže Bitcoin pokojne vystreliť na 100k USD – tvrdí veterán Bobby Lee

Ak chceš nakúpiť Bitcoin, Ethereum či iné kryptomeny, jednoznačne odporúčame využiť služby burzy Binance. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky.

Informácie o veľkom projekte stablecoinu boli oznámené na nedávnom summite Cardano 2021. Ujal sa toho Charles Hoskinson. Projekt Djed je definovaný ako algoritmický token, ktorý prinesie overenú cenovú stabilitu.

Čo je však najdôležitejšie, Djed môže svojimi vlastnosťami konkurovať aj tým najväčším stablecoinom na trhu ako je napríklad USDT. Djed má podľa vývojárov robustný dizajn, ktorý ho chráni v prípade trhových kolapsov a nemá žiadnu platobnú neschopnosť, či odliv rezerv.

Z hľadiska neutíchajúcich spoluprác a projektov dosiahol ekosystém ADA nové historické maximum v počte držiteľov.

Aktuálne teda token ADA vlastní 243 000 užívateľov.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre