Bitcoin môže čakať ďalší pokles
Bitcoin môže čakať ďalší pokles. Zdroj: shutterstock.com/Quality Stock Arts

V poslednom článku: Scenár, o ktorom nikto nechce počuť! – Bitcoin sa pripravuje na najhoršie sme informovali o možnom scenári Bitcoinu, ktorý ráta s ďalším poklesom. O niekoľko dní nato prišiel približne 25 % prepad. V dnešnom pokračovaní sa pozrieme, čo ďalej očakávať a prečo Bitcoin ešte stále nemusí byť na dne.

Čo sa od konca októbra na Bitcoine zmenilo?

Dôležitú úlohu v cenovom vývoji Bitcoinu zohrali krachy veľkých spoločností FTX a BlockFi. Prvá menovaná spoločnosť zlyhala v manažovaní peňazí klientov; BlockFi mal na FTX uložené svoje prostriedky, ku ktorým sa nevie dostať a je platobne neschopný.

Podobne ako v máji pri kolapse lending spoločnosti Celsius cena Bitcoinu ako reakcia na negatívny fundament výrazne poklesla. Nedá sa preto vylúčiť, že podobnú väzbu, akú mali na seba FTX a BlockFi nemajú aj ďalšie firmy a domino efekt bude pokračovať. Trh sa rovnako ako v roku 2018 čistí od pochybných až podvodných spoločností, ktoré zneužili kryptomeny a dôveru ľudí.

Aké ďalšie scenáre nás čakajú?

Naďalej treba rátať s tým, že FED bude pokračovať vo zvyšovaní úrokových sadzieb. To je pre trhy skôr negatívny signál k ďalšiemu poklesu. Od nového roka by sa mohla prehĺbiť aj stále trvajú inflačná a energetická kríza z dôvodu zvyšovania cien energií. Posledným negatívnym faktorom sú kryptomenové spoločnosti. Nie je vylúčené, že cena Bitcoinu a ostatných kryptomien pôjde ešte nižšie.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Kedy Bitcoin nájde dno?

Časovať trh je prakticky nemožné, pretože každý deň prichádzajú nové správy, ktoré môžu výrazne ovplyvniť cenový vývoj. Môžeme sa opierať o to, že poklesy od historického maxima po lokálne dno vždy pri Bitcoine trvali približne jeden rok. V tomto prípade už Bitcoin klesá takmer 13 mesiacov. Okrem toho súčasný pokles je rovnako percentuálne porovnateľný s najväčšími, aké najznámejšia kryptomena zažila. FED nebude donekonečna dvíhať sadzby a mať negatívny dosah na globálne trhy. Rovnako je možné, že FTX bola posledná z veľkých kryptomenových spoločností, ktorá mala negatívny vplyv na Bitcoin.

Tu ale treba dodať, že Bitcoin naďalej funguje rovnako, ako keď bola jeho cena pred rokom na historickom maxime. Chamtivosť drobných investorov a veľkých spoločností z minulého roka sa začína prejavovať na cene a bublina na Bitcoine už v poradí 5. raz od vzniku praskla. Inak povedané, cyklus rastu je v blízkej dobe reálny. Nikto ale nevie, kedy sa tak stane.

Prečítaj si aj: Scenár, o ktorom nikto nechce počuť! – Bitcoin sa pripravuje na najhoršie

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance