Kryptomeny a svetová adopcia
Kryptomeny a svetová adopcia. Zdroj: Shutterstock.com/kitti Suwanekkasit

Generálny riaditeľ najväčšej kryptomenovej burzy na svete, Changpeng Zhao (CZ), pred pár dňami tweetoval o tom, že verí v budúcnosť adopcie kryptomien. Podľa CZ bude kryptomeny používať populácia po celom svete.

Šéf burzy Binance pravdepodobne reagoval na fakt, že ľudská populácia prekročila 8 miliárd. CZ prepojil tento míľnik s používaním kryptomien, pričom verí, že ich bude používať skoro každý.

Tento príspevok jednej z najvplyvnejších osobností na kryptomenovom trhu rozpútal vášnivú diskusiu. Kryptomenová komunita v priebehu niekoľkých minút vyjadrila svoje názory na túto tému. Niektorí používatelia súhlasili so Zhaom a uviedli, že takáto široká adopcia je reálna.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Kryptomeny a blockchain sú dve rozdielne veci

Kryptomenoví fanúšikovia veria, že digitálne meny majú svetu čo ponúknuť. Na druhej strane existujú aj ľudia, ktorí si myslia, že podobné prijatie nie je možné, a to aj napriek tomu, že kryptomenám veria.

Ako dôvod uviedli predovšetkým nedávny krach projektov Terra a FTX. Mnohí, ktorí kedysi verili v kryptomenám, sa im dnes už vyhýbajú. Bez ohľadu na projekty, ktoré skrachovali, veľa obchodníkov zaznamenalo také straty, že sa už na trh odmietajú vrátiť. Preto sa v diskusii na sociálnej sieti častokrát spomínal názor, že dosiahnuť celosvetovú adopciu je nemožné.

Je dosť možné, že viacerí investori s touto myšlienkou súhlasia predovšetkým z dôvodu sebautvrdzovania a ostávajú vo falošnej nádeji, že sa to naozaj stane. Je potrebné rozlišovať technológiu blockchain a samotné kryptomeny. Blockchain má široké využitie aj do budúcnosti, no to neznamená, že kryptomeny budú prijaté každou domácnosťou.

Digitalizácia je bezpodmienečne trendom posledných rokov, ktorý sa bude stupňovať aj v platobnom styku. Digitálne meny preto s vysokou pravdepodobnosťou úplne nahradia hotovostnú formu peňazí. Budúcnosť je ale potrebné hľadať v centralizovaných digitálnych menách, keďže vlády nedovolia žiaden alternatívny trh, ktorého nebudú oni sami súčasťou.

Prečítaj si tiež: Denný komentár: Teraz je správny čas nakupovať akcie a kryptomeny, nie predávať!