Dorsey Square spustí mining systém
Dorsey Square spustí mining systém, zdroj: www.shutterstock.com/SergeiElagin

Jack Dorsey chce vybudovať jednotný systém, ktorý môže zlepšiť prístupnosť ťažby bitcoinov a bude naďalej podporovať decentralizáciu kryptomeny.

Môže ťa zaujímať: Tesla dosiahla za 8 mesiacov hodlovania BTC zisk 1 miliardu dolárov

Sqaure pracuje na novej technológii

Poskytovateľ finančných služieb Square začne skúmať technické požiadavky na vybudovanie open-source systému, pomocou ktorého bude možné ťažiť bitcoiny.

Jack Dorsey sa podelil s touto novinkou na svojom twitteri.

„Square zvažuje vybudovanie systému na ťažbu bitcoinov na základe vlastného softvéru open-source, a to buď pre jednotlivcov alebo rôzne firmy po celom svete. Čím je sieť  decentralizovanejšia, tým je Bitcoin odolnejší.“

Dorsey verí, že silnejšia a modernejšia decentralizácia Bitcoinu bude kľúčová pre bezpečný priebeh transakcií. ,,Systém Square sa navyše zameriava na poskytovanie energeticky efektívnych riešení ťažby pomocou inovačných čipov a softvéru.”

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Dorsey patrí k jedným z najväčších inovátorov

Tento nový projekt bude pod vedením Jesseho Doroguskera, vedúceho hardvérového zabezpečenia spoločnosti Square, ktorý bol iniciátorom výroby hardvérovej peňaženky od Square.

Square tiež popisuje problémy súvisiace s nedostatkom čipov a integráciou tohto projektu, ktoré budú musieť byť vyriešené, aby sa projekt stal úspešným. Dorsey plánuje vybudovať jednotný systém, ktorý pomôže zlepšiť prístupnosť ťažby bitcoinov.

,,Nie každý má prístup k ťažbe Bitcoinu. Mining by mal byť rovnako jednoduchý ako zapojenie zariadenia do zdroja energie. Momentálne neexistuje dostatok stimulov pre ľudí, aby si mohli ťažiť svoje vlastné bitcoiny,” tvrdí generálny riaditeľ Jack Dorsey.

Dorsey patrí do skupiny miliardárov-optimistov, ktorí podporujú Bitcoin a kryptomeny. Vymýšľa rôzne iniciatívy ako rozširovať kryptomeny pomedzi ľudí. Najaktuálnejším projektom sa stalo spustenie služby dostupnej na mobilnej aplikácií Twitter, kde si ľudia môžu posielať medzi sebou určitú sumu v Bitcoine.

Čítaj ďalej: Analýza BTC – vchádzame do prehriatej zóny, cena musí krátkodobo vychladnúť

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Singer

Bitcoin bol od uvedenia open source.