Ako zbohatnúť
Ako zbohatnúť, zdroj: shutterstock.com/Autor: Gorodenkoff

V dnešnom konzumnom svete chce každý zarobiť peniaze, aby si mohol kúpiť pekné veci a mať sa dobre. Pre (historicky) vysoký záujem nie je jednoduché prísť k bohatstvu. Kryptomeny predstavujú jeden z najjednoduchších spôsobov, ako zbohatnúť. Ide o nový, dynamický a prudko sa rozvíjajúci trh, do ktorého sa nalievajú miliardy dolárov. Aké sú 3 spôsoby, ako zbohatnúť na kryptomenách?

Disclaimer: Kryptomeny sú všeobecne považované za veľmi rizikové aktívum. Vždy sa riaďte starým známym: ,,investujte iba to, čo môžete stratiť.” Tento článok nemožno považovať za finančné poradenstvo. Nenesieme zodpovednosť za prípadnú finančnú alebo majetkovú ujmu.

Na kryptomenách je možné zbohatnúť. Chce to trpezlivosť, pevné nervy, nadanie a kúsok šťastia.

1. Zbohatnite dlhodobým HODLom

Kryptomeny vo svojej histórii zažili množstvo pádov. Neznámy kryptonadšenec v roku 2013 napísal múdru vetu: ,,I am hodling” (preklep – slovo hold – držať – zn. ja držím – nepredávam). A dobre urobil. Ak skutočne vydržal a svoje BTC nepredal, v roku 2017 ich mohol na burze streliť za 20 000 $.

Dlhodobo držať kryptomeny sa z historického hľadiska vždy vyplatilo. Ak chcete zarobiť a nikam sa neponáhľate, nakúpte perspektívne kryptomeny a na pár rokov na nich zabudnite.

2. Zbohatnite na kryptomenách, ktoré vyplácajú dividendy

Existujú perspektívne kryptomeny, ktoré svojich majiteľov odmeňujú za dlhodobé držanie. Jedným z mechanizmov, ktoré umožňujú vyplácanie dividendov, je konsenzus algoritmu Proof of Stake. Viac sa o ňom a o ďalších kryptomenách, ktoré vytvárajú pasívny príjem, dozviete v našom seriáli.

Držať tieto kryptomeny dlhodobo sa skutočne vyplatí. Ak sa totiž takýto perspektívny coin skutočne uchytí, jeho cena môže rásť rýchlejšie ako hodnota Bitcoinu a navyše vám časom narastie počet mincí v peňaženke. Zarobíte tak dvakrát.

Koniec-koncov, aj Bitcoin je v podstate kryptomena, ktorá vypláca dividendy. Vďaka forkom často zarobíte viac ako stakovaním.

Chceš nakupovať Ethereum alebo ďalšie kryptomeny? Odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. A ako bonus, keď si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<<, získaš navyše doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

3. Zbohatnite day tradingom

Samozrejme, väčšina kryptonadšencov neostane iba pri HODL-ovaní. Takmer každého nakoniec zláka burza a začne obchodovať. Day trading je skvelý spôsob, ako výrazne zvýšiť vaše zisky. Zarábate totiž nielen na dlhodobom raste kryptomien, ale aj na krátkodobých výkyvoch.

Dajte si však pozor! Treba si uvedomiť, že obchodovanie je hra s nulovou výslednicou. Aby ste vy zarobili, musí niekto iný prerobiť. Na trhu s akciami alebo na Forexe majú aj profesionáli problém konzistentne vykazovať zisk. Problematické je hlavne obchodovanie s veľkým kapitálom, pri ktorom reálne ovplyvňujete trh.

V prípade kryptomien sa v súčasnosti dá využiť (z dlhodobého hľadiska) narastajúci počet záujemcov o túto technológiu, a teda aj neustály prílev peňazí. Aj tak je obchodovanie na dennej báze veľmi nebezpečné a mnohí sa už popálili.

Ak chcete aktívne obchodovať, zíde sa vám pomoc profesionálov. Práve preto sme rozbehli stránku trading11.com, na ktorej nájdete profesionálne analýzy, signály a články o tradingu. Budeme radi, ak ju navštívite a sami sa presvedčíte o kvalite obsahu, ktorý sa na nej nachádza. Všetko je, samozrejme, zdarma a chod sa snažíme financovať z dobrovoľných príspevkov.

Prečítaj si aj: Toto je 5 jednoduchých faktorov, vďaka ktorým zistíte do akej kryptomeny investovať

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.