Kiyosaki tvrdí, že najväčšia kríza v histórií už začala
Kiyosaki tvrdí, že najväčšia kríza v histórií už začala. Zdroj: Shutterstock, Onypix

Populárny investor Robert Kiyosaki prišiel s ďalším znepokojujúcim vyhlásením. Podľa neho najväčšia ekonomická depresia v histórii ľudstva už s veľkou pravdepodobnosťou začala. Ako to myslí?

Kiyosaki opäť otvára tému krachu

Úspešný autor knihy „Bohatý otec, chudobný otec“, Robert Kiyosaki, sa znova vyjadril na tému súčasnej ekonomickej globálnej situácie. Podľa jeho slov USA už zrejme čelia tej najväčšej hospodárskej kríze a krachu na trhu. Kiyosaki vidí najväčší podiel viny v krokoch amerického FED-u. Ten kritizuje už od vzniku pandemickej krízy. Investorov tak viackrát upozornil na to, aby sa chránili pred infláciou a hyperinfláciou. Ako? Nákupom striebra, zlata a BTC.

Kiyosaki sa najnovšie objavil v podcaste Anthonyho Pompliana. Ten sa ho viackrát spýtal, čo si myslí o tradičných aktívach v prípade inflácie:

V tomto prípade ide o zlato a striebro. Sú to Božie peniaze. Bitcoin sú peniaze ľudí s otvoreným zdrojovým kódom.“

Počas nedávneho rozhovoru s Danielou Camboneovou pre spoločnosť Stansberry Research, Kiyosaki uviedol:

Inflácia stúpa a priemerný Američan nemá ani 1000 dolárov. Štyridsať percent Američanov nemá 1000 dolárov. Takže keď inflácia stúpne, zlikvidujeme 50 % populácie a vtedy sa začne revolúcia.

Čítaj ďalej: 10 krutých právd o kryptomenách

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Zdá sa, že svoj názor nezmenil. Na svojom twitterovom účte zverejnil 25. apríla príspevok, v ktorom hovorí o začiatku najväčšej hospodárskej depresii v histórii ľudstva.

Všetky hlavné trhy sa podľa neho nachádzajú v bubline. Podmienky sa môžu veľmi rýchlo extrémne zhoršiť a vyústiť tak do obrovského krachu. Populárny investor nezabudol spomenúť aj nedávny krok Elona Muska, ktorý kúpil Twitter.

Sloboda prejavu a pravda v médiách je cestou späť ku globálnej prosperite.

Prečítaj si tiež: Hrozba recesie rastie: na čo sa treba pripraviť?