Robert Kiyosaki radí kupovať zlato
Robert Kiyosaki radí kupovať zlato. Zdroj: youtube/The Rich Dad Channel a shutterstock.com/Ravital

Robert Kiyosaki nedávno opäť upozorňoval investorov na konkrétne aktíva, ktoré by mohli byť v najbližšom období ziskové. Podľa portálu Finbold vo svojej najnovšej epizóde show The Rich Dad zdôraznil, že aktíva ako je zlato, sa v najbližších mesiacoch pravdepodobne zhodnotia.

Keď zlato dosiahlo hodnotu 2 000 dolárov, Kiyosaki predpovedal do 5 rokov ďalší cenový cieľ až na 5 000 dolárov. Na druhej strane vidí priestor na pokles akciového trhu. Okrem samotného zlata odporučil držať aj striebro. Jednou z najvýhodnejších foriem drahých kovov je ich fyzická podoba.

Zlato sa ukázalo ako bezpečný prístav aj počas posledného roku kedy inflácia dosiahla rekordné úrovne. O niekoľkomesačnom poklese inflácie sme vás informovali už skôr, no stále sa pohybuje na vysokej úrovni. Práve zlato dokázalo udržať svoju hodnotu podstatne stabilnejšie v porovnaní s kryptomenami alebo akciami.

Prečítaj si tiež: Aktuálne: Čína hromadí zlato, aby oslabila globálnu dominanciu amerického dolára

Zlato je 8 % od svojho maxima

Podľa údajov z TradingView sa zlato v čase písania článku obchoduje na cenovej úrovni 1 925 dolárov. Od vypuknutia rusko-ukrajinského konfliktu cena zlata klesla od marca do septembra až o 22 %, no odvtedy bola takmer celá korekcia vymazaná. Zlato totižto narástlo o 19 % a pokračuje v raste.

Robert Kiyosaki nie je ani zďaleka jediný, kto očakáva prudký cenový rast drahého kovu. V článku Investičná príležitosť: zlato podľa analytikov v roku 2023 zaznamená rekordný rast sme si popísali súčasné cenové predikcie zlata. Od dosiahnutia nového historického maxima ho delí iba 8-percentné zhodnotenie.

Autor bestselleru Rich Dad Poor Dad naopak varoval pred držbou fiat peňazí. V budúcnosti sa totižto očakáva ich ďalšie emitovanie, čo spôsobí veľký prepad dôchodkov. Okrem drahých kovov je údajne dobrou voľbou aj držanie bitcoinu a práve tlačenie peňazí zo strany FED-u má byť hlavným dôvodom.

Investovanie do drahých kovov so sebou prináša predovšetkým silnú dávku dôvery v uchovanie hodnoty. Dlhodobá história zlata motivuje investorov držať svoje peniaze práve na tomto trhu, čo o kryptomenách nemožno povedať.

Mohlo by ťa zaujímať: Investovanie do zlých kryptomien vás môže stáť tisícky eur – tieto rady vám pomôžu v úspešnom investovaní