Riaditeľ JPMorgan označil Bitcoin za podvod a očakáva šialený scenár

Novinky Šialený scenár pre bitcoin
Šialený scenár pre bitcoin. Zdroj: shutterstock.com/FellowNeko/Studio Romantic
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Generálny riaditeľ JPMorgan Chase, Jamie Dimon, podľa portálu News Bitcoin označil bitcoin v rozhovore pre CNBC za podvod. Dokonca očakáva, že Satoshi Nakamoto sa odhalí a upraví celkovú ponuku 21 000 000 mincí. Tento scenár je pre fanúšikov kryptomien nepredstaviteľný a dokonca aj nereálny.

Dimona neprekvapil ani krach kryptomenovej burzy FTX, keďže celý trh považuje za decentralizovanú Ponziho schému, o čom sme vás informovali už skôr. Čo ale vzbudilo najväčší rozruch sú pochybnosti generálneho riaditeľa o ponuke najväčšej kryptomeny na svete.

„Ako viete, že sa zastaví na 21 miliónoch? Možno sa dostane na 21 miliónov, objaví sa Satoshi Nakamoto a bude sa vám všetkým smiať. A dovtedy si vyberie miliardy dolárov,” povedal Jamie Dimon.

Vyjadrenie je obzvlášť úsmevné, keďže posledný bitcoin bude vyťažený pravdepodobne až v roku 2140 a je nereálne aby sa Satoshi Nakamoto dožil takého vysokého veku. Na druhej strane zmena ponuky bitcoinu je tiež nemožná. Bezpečnosť siete zabezpečujú baníci, ktorí nie sú motivovaní zvýšiť ponuku BTC, pretože by to tlačilo cenu nadol.

Satoshi Nakamoto je dodnes neznámy.

Satoshi Nakamoto je dodnes neznámy. Zdroj: shutterstock.com/Istvan Csak

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Bitcoin má pevnú nemennú ponuku

Dôležité je vedieť, že neexistuje jedna, desiatky alebo stovky verzií zdrojového kódu bitcoinu. Každý uzol v sieti disponuje nezávislým softvérom, ktorý odmietne akékoľvek neplatné bloky. O tom, ako prebieha mechanizmus Proof of work, sa môžete viac dočítať v článku Čo je to Proof of work a ako funguje na kryptomenách?

Na zmene ponuky by sa museli dohodnúť takmer všetci účastníci trhu a zmeny by boli integrované do bitcoinového jadra. Komunita by musela súhlasiť s aktiváciou nového súboru pravidiel kolektívne. To znamená, že existuje možnosť hard forku, ktorý vytvorí paralelnú sieť s novou ponukou, ale pôvodná bitcoinová ponuka 21 miliónov mincí ostane nedotknutá.

Bitcoin je ovládaný decentralizovanou masou ľudí, ktorí nedokážu svojvoľne meniť zdrojový kód. Decentralizácia a pevne stanovená ponuka nedovoľuje navýšenie počtu mincí v obehu. Z tohto dôvodu bolo vyjadrenie Jamieho Dimona predmetom okamžitej kritiky na sociálnych sieťach.

Mohlo by ťa zaujímať: Kryptomeny rastú – situácia s ktorou počíta málokto môže trend otočiť

Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.

Najčítanejšie články

1

Slovenské banky zatvárajú pobočky. V tomto meste nezostane už ani jedna

2

Vodiči, pozor. Pokuty za nedodržanie tejto povinnosti poriadne narastú

3

Najväčšie slovenské kníhkupectvo sa topí v takmer dvojmiliónovej strate

4

Robert Kiyosaki šokoval verejnosť svojou predpoveďou

5

Slovenská firma rozflákala prvé zisky na Porsche. Teraz jej súd rozpredáva majetok

PR články

Zarábaj s platformou Millionero s najúspešnejšími. Predstavujeme službu Copytrading

Marek Jendrál | 23. februára 2024

Copytrading je skvelá možnosť, ako si pasívne nechať zhodnocovať svoj kapitál, a zároveň pre skúsených obchodníkov príležitosť, ako speňažiť svoje know how i nadobudnuté skúsenosti.

Predstavujeme copytrading na platforme Millionero pre začiatočníka

Dobrý investičný plán vám môže zmeniť život. Tu je návod od A po Z na jeho vytvorenie

Henrieta Balázsová | 14. februára 2024 Horúca novinka

Žijeme vo svete, kde sú možnosti nekonečné, no predsa sa zdá, že cesta k finančnej nezávislosti je pre mnohých zahalená tajomstvom. Kľúčom k jeho odhaleniu je dobre zostavený investičný plán.

Dobrý investičný plán je základom úspechu
Horúca novinka